Aktualnie czytasz
Spotkanie w sprawie wiaduktu

Spotkanie w sprawie wiaduktu

wiadukt

Jak już informowaliśmy, Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch powołał specjalny Zespół ds. budowy wiaduktu w ciągu DW718. Pierwsze spotkanie Zespołu odbyło się w Urzędzie Miasta Pruszkowa we wtorek 9 kwietnia 2019 roku. Jego zadaniem jest podejmowanie działań zmierzających do zmiany koncepcji budowy wiaduktu nad torami PKP zaopiniowanej pozytywnie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz zapewnienie Mieszkańcom Pruszkowa bezpieczeństwa komunikacyjnego na czas budowy nowego wiaduktu. W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera, Radni Rady Miasta Pruszkowa, a także Mieszkańcy oraz pracownicy Urzędu Miasta.

Na spotkaniu omówiono koncepcję opracowaną przez służby Marszałka oraz koncepcje opracowane przez Miasto (3 warianty). Zgodnie ustalono, że koncepcja Marszałka jest nie do przyjęcia ze względu na konieczność wyłączenia istniejącego wiaduktu na okres 2-3 lat, co spowoduje paraliż komunikacyjny. Projekt ten przewiduje budowę wiaduktu w wersji, która nie rozwiąże problemu korkowania się wiaduktu i dróg przyległych.

Zespół zdecydował, że najważniejsze z punktu funkcjonowania miasta, jest etapowanie budowy wiaduktu przy zachowaniu funkcjonowania istniejącego wiaduktu na maksymalnie długi okres oraz docelowo – budowa maksymalnej liczby łącznic umożliwiających bezkolizyjny wjazd na projektowany wiadukt z istniejących dróg.

Dalsze ustalenia będą możliwe po uzyskaniu od Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich aktualnych materiałów dotyczących projektu budowy wiaduktu (konkretne rozwiązania projektowe, opinie, uzgodnienia, prognozy ruchu oraz projekt czasowej organizacji ruchu na czas budowy wiaduktu)

Kolejne spotkanie zespołu wyznaczono na dzień 23 kwietnia 2019 roku.

Wszelkie szczegółowe informacje uzyskają Państwo w Wydziale Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej w Urzędzie Miasta Pruszkowa, tel. 22 735 87 21

Poniżej prezentujemy projekt koncepcyjny wiaduktu zaproponowany przez Urząd Miasta Pruszkowa.

Spotkanie w sprawie wiaduktu

Spotkanie w sprawie wiaduktu

Spotkanie w sprawie wiaduktu

Spotkanie w sprawie wiaduktu

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content