Aktywny Pruszków

Miejska Kryta Pływalnia „Kapry” to kompleks, w którym znajduje się basen sportowy przeznaczony nie tylko dla zawodowych pływaków, ale również dla każdego, kto chce nauczyć się pływać oraz dba o swoją formę fizyczną. Basen ma wymiary 25m x 12,5m i głębokości od 1,35m do 1,80m. Posiada 6 torów pływackich oraz podnośnik fotelikowy dla osób niepełnosprawnych.

Powierzchnie 150m2 zajmuje na pływalni basen rekreacyjny przeznaczony dla młodszych i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z wodą. Akwen ma nieregularny kształt i maksymalną głębokość 1,10m. Znajdują się w nim dwa bicze wodne, masaże boczne i masaże stóp oraz sztuczna rzeka.

Na pływalni jest też miejsce dla najmłodszych pasjonatów pływania. Brodzik o wymiarach 4m x 3,5m i głębokości maksymalnej 05m zapewnia świetną zabawę również dzięki zjeżdżalni w kształcie „słonika”, która się w nim znajduje.

Wanna z hydromasażem to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie relaks i wygodę.Wanna składa się z siedmiu dysz wodnych rozłożonych równomiernie oraz siedemdziesiąt małych dysz, które wytwarzają „bąbelki” poprzez pompy powietrzne.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek 6:30 – 22:00

Sobota 7:00 – 22:00

Niedziela 7:00 – 22:00

https://www.plywalniakapry.pl/

W sezonie letnim (maj – sierpień) w każdy weekend w godzinach od 10:00 do 18:00 w Parku Potulickich można bezpłatnie korzystać z kajaków.
Do dyspozycji mieszkańców jest 10 kajaków dwuosobowych, które udostępniane są z całym niezbędnym sprzętem, czyli kamizelkami i wiosłami.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Kajakami można pływać nie tylko po stawie głównym, ale również po stawach mniejszych. Wystarczy przepłynąć pod mostkami. Stawy i łączące je kanały tworzą urokliwą trasę dla kajakarzy, a Park Potulickich z perspektywy wody wygląda magicznie.

Wypożyczalnia kajaków znajduje się przy głównym stawie w okolicy dawnego baru „Przystań”.

Do zobaczenia na wodnym szlaku!

Pruszkowski Rower Miejski

Pruszkowski Rower Miejski  funkcjonuje w Pruszkowie drugi sezon i cały czas systematycznie się rozwija. W ciągu dwóch lat od wdrożenia pierwszego programu pilotażowego podwojona została liczba stacji i rowerów.
W tym sezonie do dyspozycji mieszkańców oddanych zostało 13 stacji i 106 rowerów.
Rowery można wypożyczać na następujących stacjach:
ul. Gałczyńskiego
Park Mazowszeul. RobotniczaParking WaryńskiegoPKPCentrum Kultury i Sportu, ul. SpacerowaWKD Pruszków, ul. PlantowaPark ŻwirowiskoOstojaMLP Pruszków I oraz MLP Pruszków II. Dwie ostatnie stacje zostały uruchomione dzięki współpracy Nextbike Polska z partnerem komercyjnym, deweloperem powierzchni magazynowych MLP Group.
Zasady korzystania z Pruszkowskiego Roweru Miejskiego są bardzo proste. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Z roweru mogą skorzystać wszystkie osoby, które posiadają aktywne konto Nextbike.
Więcej informacji na temat Pruszkowskiego Roweru Miejskiego i zasad korzystania znajdziecie na stronie: https://pruszkowskirower.pl/

Siłownie plenerowe

Sport to zdrowie, a ćwiczenia na świeżym powietrzu są dla naszego organizmu bardzo korzystne, dlatego na terenie naszego miasta powstają siłownie plenerowe. Urządzenia, które są dostępne w siłowniach zewnętrznych są zbudowane tak, aby mogły z nich korzystać zarówno osoby niezbyt wysportowane, jak i bardziej zaawansowane.

Na terenie Pruszkowa znaleźć można 9 siłowni plenerowych:
– w Parku Kościuszki,
– w Parku Potulickich (Nowy Park – przy wodzie oligoceńskiej),
– w Parku Mazowsze,
– w Parku Anielin Zachodni,
– w Parku Anielin Wschodni,
– przy ul. Wiśniowej,
– przy ul. Tadeusza,
– przy ul. Mickiewicza,
– przy ul. Spacerowej.

Siłownie plenerowe to same zalety: są dostępne dla każdego, wpływają pozytywnie na lepszy stan zdrowia i poprawę układu krążenia, przyczyniają się do poprawy koordynacji ruchowej. Ćwiczenia na świeżym powietrzu przynoszą dużo korzyści, lepiej dotleniony organizm jest bardziej wytrzymały i szybciej redukuje tkankę tłuszczową. Prawidłowo wykonane ćwiczenia w siłowni plenerowej mogą stanowić formę rehabilitacji. Jest to bardzo istotne, szczególnie dla naszych seniorów, którzy korzystając z siłowni mogą poprawić swoją kondycję.

Na terenie Parku Mazowsze kilka lat temu powstała piaszczysta plaża o powierzchni ponad 500 m2 i kąpielisko, które przed sezonem lato 2019 zostały odświeżone i unowocześnione. Na terenie plaży pojawiły się hamaki, a w najbliższym czasie planowany jest montaż leżaków obrotowych. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwa zespół ratowników (instruktor ratownictwa, starszy ratownik i ratownicy MSW), który współpracuje z Policją, Strażą Miejską i Strażą Pożarną.

Bezpośredni nadzór nad kąpieliskiem pełni pływalnia KAPRY, której pracownicy codziennie przekazują do serwisu kąpieliskowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego informacje dotyczące temperatury powietrza, wody, prędkości wiatru i kolorze flagi.

W ramach modernizacji kąpieliska Miasto przygotowało przebieralnię, a specjalistyczna firma wyrównała i oczyściła dno.

Ponadto w sąsiedztwie małego pomostu w zorganizowane będzie jeszcze w tym sezonie miejsce pod rodzinne grillowanie, gdzie zamontowane zostaną stoły piknikowe oraz dwa grille.

ZAPRASZAMY na strzeżone kąpielisko codziennie od godziny 10:00 do 18:00!