Aktualnie czytasz
Drugie spotkanie Zespołu ds. budowy wiaduktu w ciągu DW 718

Drugie spotkanie Zespołu ds. budowy wiaduktu w ciągu DW 718

budowa

30 kwietnia 2019 roku o godzinie 15:00 w sali 21 w Urzędzie Miasta Pruszkowa odbędzie się kolejne spotkanie powołanego przez Prezydent Miasta Pruszkowa Zespołu ds. budowy wiaduktu w ciągu DW 718.

Zadaniem Zespołu jest podejmowanie działań zmierzających do zmiany koncepcji budowy wiaduktu nad torami PKP zaopiniowanej pozytywnie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz zapewnienie Mieszkańcom Pruszkowa bezpieczeństwa komunikacyjnego na czas budowy nowego wiaduktu.

Pierwsze spotkanie Zespołu odbyło się 9 kwietnia 2019 roku – omówiono koncepcję opracowaną przez służby Marszałka oraz koncepcje opracowane przez Miasto (3 warianty). Ustalono, że koncepcja Marszałka jest nie do przyjęcia ze względu na konieczność wyłączenia istniejącego wiaduktu na okres 2-3 lat, co spowoduje paraliż komunikacyjny. Projekt ten przewiduje budowę wiaduktu w wersji, która nie rozwiąże problemu korkowania się wiaduktu i dróg przyległych.

Zespół zdecydował, że najważniejsze z punktu funkcjonowania miasta, jest etapowanie budowy wiaduktu przy zachowaniu funkcjonowania istniejącego wiaduktu na maksymalnie długi okres oraz docelowo – budowa maksymalnej liczby łącznic umożliwiających bezkolizyjny wjazd na projektowany wiadukt z istniejących dróg.

Dalsze ustalenia będą możliwe po uzyskaniu od Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich aktualnych materiałów dotyczących projektu budowy wiaduktu (konkretne rozwiązania projektowe, opinie, uzgodnienia, prognozy ruchu oraz projekt czasowej organizacji ruchu na czas budowy wiaduktu)

Wszelkie szczegółowe informacje uzyskają Państwo w Wydziale Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej w Urzędzie Miasta Pruszkowa, tel. 22 735 87 21

Poniżej prezentujemy projekt koncepcyjny wiaduktu zaproponowany przez Urząd Miasta Pruszkowa.

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content