Aktualnie czytasz
Bezpieczeństwo ruchu w obrębie DW 719

Bezpieczeństwo ruchu w obrębie DW 719

bezpieczeństwo na drodze

W czwartek 11 kwietnia w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej DW719.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Starostwa Powiatowego oraz Miasta Pruszkowa. Główny nacisk został położony na podjęcie wspólnych działań w celu podniesienia bezpieczeństwa na skrzyżowaniach drogi wojewódzkiej DW719 z drogami gminnymi i powiatowymi (budowa lewoskrętów, synchronizacja sygnalizacji świetlnych). W toku dyskusji uznano za wyjątkowo niebezpieczne zlokalizowane na terenie Miasta Pruszkowa skrzyżowania z ul. Partyzantów, Kościuszki i Niepodległości.

Z aprobatą spotkała się przebudowa ul. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej, którą Miasto Pruszków planuje zrealizować w bieżącym roku. W ramach tej inwestycji ulica Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej stanie się drogą dwukierunkową na całej długości. Skrzyżowanie po przebudowie zyska pasy lewoskrętu dla wszystkich relacji. Miasto zadeklarowało również współpracę w zakresie przebudowy skrzyżowania ul. Niepodległości i Al. Wojska Polskiego proponując opracowanie dokumentacji projektowej na swój koszt.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content