Aktualnie czytasz
Strategia Polityki Senioralnej

Strategia Polityki Senioralnej

Seniorzy

26 kwietnia 2018 r. została podjęta Uchwała Rady Miasta w sprawie przyjęcia strategii Polityki Senioralnej dla Miasta Pruszkowa na lata 2018 – 2022.

„Strategia Polityki Senioralnej na lata 2018-2022” ma na celu tworzenie warunków do działań promujących aktywność seniorów, zapewnienie poczucie bezpieczeństwa oraz wskazanie zadań podejmowanych w Pruszkowie, na rzecz osób starszych zgodnie z możliwościami i potrzebami tych osób.Ma również na celu zmianę sposobu postrzegania seniorów przez społeczeństwo, w szczególności przez dzieci i młodzież. Strategia jest odpowiedzią na wyzwania współczesności, w tym zmieniającą się sytuację demograficzną.

Odbiorcami Strategii są osoby w wieku senioralnym. Skuteczność wyznaczonych w niej działań będzie zależała zarówno od posiadanych i pozyskanych przez miasto środków finansowych, jak i szerokiej, aktywnej i skoordynowanej współpracy przedstawicieli administracji samorządowej i partnerów społecznych, w tym organizacji pozarządowych.

Program został opracowany poprzez Zespół ds. Strategii Polityki Senioralnej powołany przez Prezydenta Miasta Pruszkowa i jest zgodny z dokumentami strategicznymi Miasta Pruszkowa.

Link do strategii Polityki senioralnej

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content