Aktualnie czytasz
Stadion MZOS Znicz

Stadion MZOS Znicz

Pruszkow ZNICZ

Stadion MZOS ZNICZ pełnowymiarową płytą boiska (105 m x 68 m) z naturalną nawierzchnią 
z trawy został wyposażony w instalacje drenażu, nawadniania i podgrzewania, co gwarantuje spełnienie wymagań UEFA oraz grę w terminach wczesnowiosennych i późnojesiennych. Stadion został wyposażony w oświetlenie o natężeniu światła 2400 lx, co gwarantuje możliwość prowadzenia bezpośrednich transmisji telewizyjnych w technologii HD.
Trybuna może pomieścić 1 877 osób.

Stadion jest miejscem rozgrywek na poziomie II ligi PZPN, jako obiekt „gospodarzy” wykorzystywany przez MKS „ZNICZ Pruszków”.

Uzupełnieniem infrastruktury obiektów sportowych MZOS w zakresie szkolenia 
i treningu zawodników piłki nożnej wszystkich kategorii wiekowych jest kompleks dwóch boisk treningowych. Pierwsze boisko o wymiarach 105 x 68 m, to boisko z nawierzchnią syntetyczną, na podbudowie z tłucznia kamiennego, wyposażone w instalację drenażową. Nawierzchnia to trawa syntetyczna o długości włókna 60 mm wypełniona piaskiem kwarcowym a następnie granulatem gumowym. Dzięki temu nawierzchnia jest elastyczna i przyjazna dla ciała zawodnika.

Boisko jest przeznaczone do całorocznego wykorzystania bez limitu godzin. Po południowej stronie umieszczono trybuny na 400 miejsc siedzących oraz pawilon socjalny z szatniami dla zawodników.

Obiekt ten przeznaczony jest dla zorganizowanych grup treningowych oraz rozgrywania meczy ligowych do IV ligi włącznie. Obiekt posiada niezbędne certyfikaty i weryfikacje przewidziane przepisami prawa i wymaganiami organizacyjnymi PZPN.

Drugie boisko w kompleksie treningowym posiada nawierzchnię naturalną z trawy hodowlanej, która została ułożona na podbudowie gruntowej wyposażonej w instalację drenażu i sztucznego nawadniania. Pole do gry może mieć tu wymiar 90 x 60 m i jest przeznaczone dla najmłodszych roczników do gier zespołów 7 osobowych. Boisko jest przeznaczone do sezonowego wykorzystania z limitem godzin. Może być również wykorzystane do specjalistycznego treningu zawodników profesjonalnych. Cały teren oraz każde z boisk ogrodzono piłko chwytami, co eliminuje konieczność „pogoni” za piłką, a także niebezpieczeństwo wyekspediowania piłki (piłek) na jezdnię lub w stronę okien sąsiednich posesji. Teren został wyposażony w bardzo dobre oświetlenie o mocy ca 500 lx, co pozwala na pełne wykorzystanie obiektu niezależnie od pory roku i długości dnia. Obiekt jest w pełni monitorowany przez nowoczesny system CCTV o trybie ciągłej rejestracji obrazu i dźwięku.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content