Aktualnie czytasz
Dofinansowanie

Dofinansowanie

piece grzewcze

DOTACJA Z BUDŻETU GMINY NA WYMIANĘ PIECA

Gmina Miasto Pruszków od przeszło trzech lat dofinansowuje wymianę starych pieców na źródła ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności na podstawie uchwały Nr XXXI.333.2017 Rady Miasta Pruszkowa z dnia 27.04.2017 r. w sprawie określenia zasad udzielenia dotacji celowej z budżetu miasta Pruszkowa na zadanie służące ochronie powietrza, związane z wymianą kotłów lub palenisk węglowych na źródła ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła.
Dofinansowanie (w wysokości 75% poniesionych kosztów zakupu pieca, ale nie więcej niż 8 000 zł) można uzyskać w przypadku:
– likwidacji pieca opalanego paliwem stałym (węgiel, ekogroszek, pellet) i zastąpieniu go przez nowe źródło opalane paliwem gazowym, olejowym lub biomasą
– zastąpieniu pieca gazowego, olejowego lub opalanego biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła.
Zgodnie z regulaminem oceny wniosków, w pierwszej kolejności preferowane będą inwestycje związane z likwidacją pieców węglowych.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (22) 735 87 89

PROGRAM RZĄDOWY „CZYSTE POWIETRZE”
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie prowadzi nabór wniosków dla osób fizycznych o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze.
Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.
W ramach programu Czyste Powietrze można uzyskać dofinansownie m.in. na:
– wymianę starego kotła grzewczego (warunek konieczny),
– docieplenie domu,
– wymianę okien i drzwi,
– instalację odnawialnych źródeł energii (w formie preferencyjnej pożyczki).

Szczegółowe informacje nt. Programu znajdują się na stronach:
http://powietrze.mos.gov.pl/dofinansowanie
https://www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/
https://www.portal.wfosigw.pl

Pytania dotyczące Programu Czyste Powietrze można kierować na skrzynkę e-mail czystepowietrze@wfosigw.pl

Kontakt telefoniczny pod numerem tel. (22) 504 41 00

PROGRAM RZĄDOWY „MÓJ PRĄD”
Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych „Mój Prąd” stanowi instrument, który jest dedykowany wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparciu
segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych.
W ramach programu można uzyskać dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 5 tys. zł
na jedno przedsięwzięcie. Informacji o programie „Mój Prąd”; udzielają Doradcy Energetyczni Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”

https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/

Kontakt w NFOŚiGW: 22 45 95 990 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00

Więcej informacji dotyczących programu

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content