Aktualnie czytasz
Kampania edukacyjna

Kampania edukacyjna

  • Pruszków walczy o powietrze
czyste powietrze

KAMPANIA EDUKACYJNA „PRUSZKÓW WALCZY O CZYSTE POWIETRZE”

Nie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni bezpośrednio za stan powietrza, jednak każdy  z nas ma możliwość walki z jego zanieczyszczeniem. Wszystkich mieszkańców naszego miasta zachęcamy do działań na rzecz czyste-go powietrza i wspólnego kreowania postaw proekologicznych mających na celu  poprawę jakości powietrza.

EKOSTOISKO „Żegnaj lato na rok…”

Na zakończenie lata 7 września w Parku Mazowsze w Pruszkowie odbędzie się festyn „Żegnaj lato na rok…”. Podczas imprezy plenerowej  przewidziane jest m. in. stoisko ekologiczne na którym realizowane będą warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, warsztaty KILOWATY ZABAWY z wykorzystaniem zestawu OZE oraz zabawa z użyciem koła fortuny „wKoło niskiej emisji” . W ramach zabawy przewidziane są nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału!

PRZEDSTAWIENIA EKOLOGICZNE w placówkach oświatowych

W ramach kampanii edukacyjnej prowadzonej na terenie Miasta Pruszkowa  dotyczącej ochrony powietrza od 2018 roku Miasto organizuje wystawianie spektakli ekologicznych w pruszkowskich placówkach oświatowych.

Za nami spektakl ekologicznych „Rajska wyspa” o tematyce związanej z zanieczyszczeniami powietrza, problemem niskiej emisji i degradacją środowiska naturalnego wystawiany dla uczniów klas 0-3 w pruszkowskich podstawówkach oraz „Złe decyzje” skierowany do młodzieży. Przed nami kontynuacja akcji spektakli ekologicznych o tematyce związanej z zanieczyszczeniami powietrza, problemem niskiej emisji i degradacją środowiska naturalnego zaplanowana w tym roku dla przedszkolaków.

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA 14 listopada

W listopadzie 2018 r. Gmina miasto Pruszków zorganizowała akcję edukacyjną z okazji „Dnia Czystego Powietrza” skierowaną do uczniów i podopiecznych pruszkowskich placówek oświatowych. Dla uczniów klas 0-3 szkół podstawowych przygotowany został konkurs plastyczny na wykonanie plakatu wraz z hasłem zachęcającym do ochrony czystości powietrza. Uczniom klas 4-8 zaproponowaliśmy zaprojektowanie i wykonanie ulotki tematycznej, której  przewodnim tematem była jakość powietrza, źródła jego zanieczyszczenia oraz sposoby walki z nimi. Nagrodzone ulotki zaprojektowane przez dzieci zostały wydrukowane oraz rozdane w szkołach.

Bajka

Komiks

MATERIAŁY, LINKI

Poniżej znajdują się materiały z zakresu ochrony powietrza. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się.

Strona dotycząca ochrony powietrza www.powietrze.mazovia.pl

Program ochrony powietrza – pyły zawieszone PM10 i PM2,5 – strefa mazowiecka 

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content