Aktualnie czytasz
Projekt ekologiczny „Dzieci chronią środowisko. Środowisko przyjazne dzieciom 2023”

Projekt ekologiczny „Dzieci chronią środowisko. Środowisko przyjazne dzieciom 2023”

Uprzejmie informujemy, że w ramach edukacji ekologicznej, w pruszkowskich przedszkolach, realizowany jest projekt edukacyjny: „Dzieci chronią środowisko. Środowisko przyjazne dzieciom 2023”.
Nadzór nad projektem sprawuje AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań S.A., AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Wydział Ochrony Środowiska i Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Pruszkowie.

W projekcie weźmie udział blisko 2000 dzieci z pruszkowskich przedszkoli w wieku od 3 do 6 lat.
Celem projektu jest kształtowanie proekologicznej postawy dzieci w wieku przedszkolnym, a także kształcenie umiejętności zabawy – pracy w grupie rówieśniczej i współdziałania z dorosłymi. Dodatkową korzyścią będzie istotne zmniejszenie ilości zużytych baterii w odpadach komunalnych poprzez aktywizację środowiska (domowego, rówieśniczego, lokalnego) dzieci. Konkurs przewiduje nagrody dla przedszkoli, które uzyskają najwyższy wynik zbiórki zużytych baterii w przeliczeniu na 1 dziecko.

Oprócz zbiórki zużytych baterii, projekt przewiduje również działania edukacyjne z dziećmi, prowadzone przez pracowników pedagogicznych przedszkoli i specjalistów z branży elektroodpadów, poruszające kwestie:

  • zależności pomiędzy działalnością człowieka a środowiskiem, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla środowiska i zdrowia człowieka ze strony zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE);
  • w jaki sposób możemy minimalizować negatywny wpływ ZSEE i zużytych baterii na środowisko i zdrowie człowieka?;
  • co się dzieje z zebranymi na zbiórkach elektroodpadami i zużytymi bateriami, a co się dzieje ze ZSEE oraz zużytymi bateriami, które nie trafiają na zbiórkę?

Akcja potrwa do 12 maja 2023 r. Odprowadzając dziecko do przedszkola, można oddać każdą ilość zużytych baterii i akumulatorów.

Przeszukajmy szafki, biurka, szuflady i regały w poszukiwaniu zużytych baterii i akumulatorów, które dostając się na wysypisko komunalne zanieczyszczają ziemię, wodę i powietrze. Wesprzyjmy projekt jako dorośli, których postawa jest tak ważna dla naszych dzieci.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content