Aktualnie czytasz
Parking P&R przy ul. Sienkiewicza – nowe zasady funkcjonowania

Parking P&R przy ul. Sienkiewicza – nowe zasady funkcjonowania

Parking P&R przy ul. Sienkiewicza czynny jest 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Cieszy się on dużą popularnością wśród mieszkańców naszego Miasta oraz gości, którzy parkują na nim swoje pojazdy i dalej kontynuują swoją podróż komunikacja podmiejską.
Z biegiem czasu na parkingu zaczęły pojawiać się pojazdy, które nie są użytkowane, a parking stał się miejscem ich długoterminowego garażowania.
W związku z tym Prezydent Miasta Pruszkowa wraz ze Strażą Miejską oraz pracownikami Urzędu Miasta Pruszkowa, podjął działania, aby takie sytuacje nie miały więcej miejsca.
Został wprowadzony nowy „Regulamin bezpłatnego parkingu w systemie „Parkuj i Jedź” (Park&Ride) przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie”.
17 stycznia 2023 r. rozpoczęła się również akcja wywozu pojazdów, których stan wskazuje na ich porzucenie lub długotrwały brak użytkowania. Już wywieziono kilkanaście pojazdów i tym samym zostały pozyskane kolejne miejsca dla użytkowników codziennie poszukujących miejsc parkingowych w okolicy Dworca PKP Pruszków.
Zabrane pojazdy zostały odholowane na teren parkingu dozorowanego.
Po zakończeniu wszystkich działań odzyskanych zostanie niemal 30 miejsc parkingowych.
Niebawem zacznie również funkcjonować dozór czasu parkowania pojazdów, poprzez uruchomienie systemu szlabanowo-biletowego.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content