Aktualnie czytasz
Budżet Obywatelski 2021

Budżet Obywatelski 2021

budżet obywatelski 2019

Budżet obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miejskiego.

Celem budżetu obywatelskiego jest większe otwarcie na głos samych mieszkańców, poprzez ich aktywne uczestnictwo w podejmowaniu decyzji o przeznaczeniu wydatkowania części środków z budżetu gminy. W ramach tych działań mieszkańcy naszego Miasta mogą przygotować własne projekty i popierać te zgłoszone przez innych.

Udział w tworzeniu budżetu obywatelskiego daje realny wpływ na działania miasta w którym żyjemy i wiedzę o zasadach funkcjonowania samorządu lokalnego – daje możliwość i prawo do decydowania o celach, na które wydawane są wspólne pieniądze. Integracja mieszkańców wokół wskazanych celów buduje lokalne więzi, a konkretne efekty wspólnych decyzji zwiększają identyfikację ze wspólnotą i odpowiedzialność za wspólne sprawy i przestrzeń publiczną. W budżecie obywatelskim udział może wziąć każdy mieszkaniec Pruszkowa. Nie trzeba być pełnoletnim, ani zameldowanym, trzeba zamieszkiwać na terenie naszego miasta. Środki finansowe potrzebne na realizację pomysłów mieszkańców pochodzą z budżetu miasta.

Aby zapewnić mieszkańcom naszego miasta komfort w dostępie do informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa została udostępniona nowoczesna, funkcjonalna i przyjazna strona internetowa zarządzająca treścią budżetu obywatelskiego, dostosowana do urządzeń mobilnych oraz elektroniczna aplikacja do zgłaszania projektów, a później do głosowania na projekty, które zostały zweryfikowane pozytywnie. To Państwo zgłaszając projekty, biorąc udział w głosowaniu aktywnie włączacie się w działania naszego pruszkowskiego samorządu.

Twój projekt, twój głos – to pomysł na nasze miasto.

 

Mieszkańcy Pruszkowa od 2016 roku mają możliwość decydowania o tym, na co zostają wydane środki z budżetu miasta i wpływ na realną zmianę swojego najbliższego otoczenia. Kolejne edycje budżetu obywatelskiego pokazują, że mieszkańcy coraz chętniej angażują się w życie naszego miasta. Każdy mieszkaniec może zgłosić pomysł i mieć wpływ na to jak będzie się rozwijało miasto Pruszków.

Strona Budżetu Obywatelskiego

Zobacz nasz kanał na YouTube, klikając w link

Bądź na bieżąco i śledź nasz kanał na Facebooku

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content