Aktualnie czytasz
Informacja o preferencyjnym zakupie węgla dla gospodarstw domowych

Informacja o preferencyjnym zakupie węgla dla gospodarstw domowych

Szanowni Mieszkańcy Pruszkowa,
Na podstawie Art. 34 ust. 1 Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych Gmina Miasto Pruszków informuje o przystąpieniu do zakupu paliwa stałego (węgla kamiennego) z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

Warunki zakupu preferencyjnego paliwa stałego przedstawiają się następująco:
1. Proponowane asortymenty węgla to groszek oraz orzech.
2. Możliwość zakupu przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego wynosi do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 i 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. – wnioski będzie można składać do 15 kwietnia 2023 r.
3. Gmina sprzedaje węgiel w ramach zakupu preferencyjnego po cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto.

Składanie wniosków:
Mieszkańcy Miasta Pruszkowa zainteresowani kupnem węgla, zobowiązani są do złożenia czytelnie wypełnionego wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego składa się na piśmie w Kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W tym przypadku wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Wniosek dostępny jest TUTAJ.

Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu: 660 493 021
E-mail dedykowany do korespondencji: wegiel@miasto.pruszkow.pl
Weryfikacja wniosków i procedura postępowania:
Wnioski podlegają weryfikacji, w szczególności w zakresie przyznanego już dodatku węglowego na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi wnioskodawca.

O pozytywnej lub negatywnej weryfikacji wniosku mieszkaniec zostanie poinformowany (mailowo lub telefonicznie w formie wiadomości SMS). O cenie za zamówiony asortyment oraz terminie dokonania wpłaty w kasie Urzędu Miasta Pruszkowa lub na wskazane konto gminy, wnioskodawca ponownie zostanie poinformowany.

Prezydent Miasta Pruszkowa
Paweł Makuch

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content