Aktualnie czytasz
Akcja sadzenia drzew w pruszkowskich placówkach oświatowych

Akcja sadzenia drzew w pruszkowskich placówkach oświatowych

Dzieci i młodzież z pruszkowskich szkół włączyły się w akcję sadzenia drzew.

Z okazji Dnia Drzewa, który obchodzimy 10 października do wszystkich przedszkoli i szkół przekazane zostały sadzonki lipy.  Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch oraz Konrad Sipiera Zastępca Prezydenta Pruszkowa razem z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 8 r oraz młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 4 posadzili drzewa. Wokół placówek pojawiły się nowe nasadzenia. Dzieci i młodzież będą obserwowały jak rosną drzewa i wzbogacają przestrzeń.

Dziękujemy wszystkim dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom przedszkoli i szkół za pomoc i zaangażowanie w akcję sadzenia. Szczególne wyrazy uznania należą się dzieciom i młodzieży, które chętnie włączyły się w działanie na rzecz środowiska.

Akcja miała istotny aspekt edukacyjny, ukazujący znaczenie przyrody i procesów w niej zachodzących na nasze codzienne funkcjonowanie. Drzewa odgrywają bardzo ważną rolę dla życia na ziemi. Przede wszystkim wytwarzają tlen i filtrują powietrze, pochłaniając i neutralizując substancje toksyczne m.in. dwutlenek węgla. Można jest równie określać jako klimatyzator. Drzewa są idealnym miejsce do schronienia w upalne dni, ponieważ ich cień sprawia, że jest nam chłodniej. Służą jako zapory przeciwwietrzne, przeciwśnieżne i przeciwpowodziowe. Drzewa wzbogacają również przestrzeń, dodając jej uroku.

Przypominamy, że w naszym Mieści funkcjonuje licznik nasadzeń. Każdy Mieszkaniec może zgłosić posadzenia drzewa czy krzewu. Wystarczy wejść na stronę: https://www.pruszkow.pl/licznik-drzew/. Zachęcamy do zgłaszania swoich nasadzeń!

W naszym mieście stale pojawiają się nowe nasadzenia. W ostatnich dniach przed Urzędem Miasta zasadzono się m.in. tawułę japońską, tawułę szarą, kosodrzewinę, trzcinnik ostrokwiatowy. W ostatnim czasie przy ul. Kopernika, w bliskim sąsiedztwie pl. Jana Pawła II oraz terenu Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, powstał park kieszonkowy. Jego znaczną część zajmują nasadzenia roślinne.

Zachęcamy do odwiedzania pruszkowskich parków i terenów zielonych. Choć jesień za oknem i czasami pogoda nie sprzyja, to bez wątpienia spacer wśród drzew to dobra forma relaksu. Warto wybrać się na przechadzkę z rodziną, a przede wszystkim z dziećmi. Aktywnie spędzajmy czas i rozkoszujmy się naturą, obserwując kolejne nasadzenia w Pruszkowie.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content