Aktualnie czytasz
Bądź bezpieczny na drodze. Zapraszamy na wydarzenie 2 marca w SP9

Bądź bezpieczny na drodze. Zapraszamy na wydarzenie 2 marca w SP9

2 marca w godzinach 12.00-14.00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Mostowej 6 odbędzie się wydarzenie „Bądź bezpieczny na drodze”. Na uczestników czekają liczne atrakcje, quizy i nagrody. Nie może Was zabraknąć!

Na uczestników wydarzenia „Bądź bezpieczny na drodze” będą czekały: mobilne miasteczko rowerowe, symulator przejścia dla pieszych i inne atrakcje. Zapraszam do zabawy, której celem jest zwiększenie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze! Widzimy się 2 marca o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 9 – zaprasza Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

2 marca weźcie ze sobą koniecznie rowery i hulajnogi, aby przejechać przez mobilne miasteczko rowerowe. „Bądź bezpieczny na drodze” to znakomita okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa i poruszania się w ruchu drogowym.

O 12.30 i 13.30 będzie czekało na Was koło fortuny! Quiz z pytaniami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa. Warto się sprawdzić! Na zwycięzców czekają nagrody. Ale to nie wszystko! 2 marca w Szkole Podstawowej nr 9 będzie wiele atrakcji. Zapraszamy!

Wydarzenie „Bądź bezpieczny na drodze” to kolejny element działań edukacyjnych i zaangażowania w zwiększenie wiedzy na temat bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

Dbamy o edukację w zakresie bezpieczeństwa. W ubiegłym roku Miasto Pruszków zakupiło 4 mobilne miasteczka rowerowe i 4 symulatory przejść dla pieszych, które trafiły do szkół. Dzięki nim dzieci stale mogą podnosić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa – podkreśla Prezydent Paweł Makuch.

Gmina Miasto Pruszków w 2023 roku zrealizowała projekt pod nazwą „Pruszków miejsce bezpieczne dla pieszych” nr POIS.03.01.00-00-0247/22 w ramach działania 3.1: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIS.03.01.00-00-0247/22-00, w ramach którego zakupiono 4 mobilne miasteczka rowerowe, 4 symulatory przejść dla pieszych, na ul. Błońskiej i ul. Pogodnej zainstalowano radarowe wyświetlacze prędkości.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content