Aktualnie czytasz
Bieżące inwestycje drogowe

Bieżące inwestycje drogowe

Urząd Miasta Pruszkowa realizuje kolejne inwestycje drogowe. Poniżej prezentujemy stan prac na poszczególnych ulicach.

Inwestycje w infrastrukturę drogową stanowią priorytet dla władz Miasta Pruszkowa. – Realizujemy kolejne inwestycje drogowe z myślą o komforcie oraz bezpieczeństwie użytkowników ruchu i mieszkańców – podkreśla Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

Zakończyła się przebudowa ul. Spacerowej na odcinku od ul. Sadowej do ul. Pęcickiej. W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię jezdni, chodnik, miejsca postojowe, nowe oświetlenie ledowe. Ważnym elementem zadania było wyposażenie ul. Sadowej w kanalizację deszczową, która zapewni komfort poruszania się po i w trakcie dużych opadów.

Nowego wyglądu i charakteru nabiera ul. Groblowa. To za sprawą chodnika i ścieżki rowerowej, których budowa realizowana w ramach pierwszego etapu przebudowy drogi dobiega końca. Na ul. Groblowej zamontowano również nowe oświetlenie LED. w wyniku porozumienia z PGE Dystrybucja S.A. zlikwidowana została napowietrzna sieć energetyczna.

Wykonana została nawierzchnia betonowa w ul. Kościuszki na odcinku od ul. Prusa do al. Wojska Polskiego. Ruch nie odbywa się jeszcze normalnie, ponieważ beton musi odpowiedni czas tężeć – zgodnie z warunkami technicznymi do 28 dni. Przywrócenie ruchu dwukierunkowego planowane jest w połowie grudnia.

Podpisana została umowę na budowę ul. Paderewskiego i ul. Bąki. W ramach inwestycji wybudowana zostanie jezdnia z kostki betonowej, chodnik, kanał technologiczny, oświetlenie z oprawami LED i kanalizacja deszczowa.

Zakończyła się przebudowa ul. Majowej i ul. Pięknej. Powstała nowoczesna i funkcjonalna infrastruktura w postaci nowej jezdni, chodników, miejsc postojowych i oświetlenia. Ważnym elementem inwestycji było wykonanie odwodnienia drogi. W ramach porozumienia z PGE napowietrzną linię energetyczną zastąpiono kablową.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content