Aktualnie czytasz
Wody Utraty nie skażone

Wody Utraty nie skażone

Pruszków utrata

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nadesłał ostateczne wyniki badań zanieczyszczenia Utraty, na której 17 maja pojawiły się nietypowe ilości piany niewiadomego pochodzenia. Wynika z nich, że efekt spienienia mógł powstać na skutek wpuszczonych do rzeki ścieków z pralni lub z myjni. Ustalenia dokonane na podstawie badań pobranych próbek, wykonanych w terenie nie wskazały na bezpośrednie zagrożenie dla ludzi.

Analizując przebieg Utraty pod kątem możliwości wylotu tego typu ścieków bezpośrednio do rzeki na terenie Pruszkowa, należy wyciągnąć wniosek, że w tej części Utraty, gdzie zlokalizowano silne spienienie rzeki nie występują obiekty, które mogłyby generować takie ścieki. Informacja WIOŚ przekazująca wyniki badań laboratoryjnych została skierowana do Komendy rejonowej Policji oraz do Gminy Michałowice.

Wstępne wyniki badań wysłano również do Gminy Michałowice bezpośrednio po wystąpieniu zjawiska zanieczyszczenia rzeki w celu ustalenia źródła wycieku, które z dużym prawdopodobieństwem występuje na tamtym terenie.

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content