Aktualnie czytasz
Umowa na projekt ulicy Działkowej podpisana

Umowa na projekt ulicy Działkowej podpisana

umowa na projekt Pruszków

W poniedziałek, 13 maja 2019 roku Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch wraz z zastępcą Konradem Sipierą podpisali umowę z wykonawcą projektu budowlanego i wykonawczego budowy ul. Działkowej. Inwestycja obejmuje odcinek pomiędzy realizowanym tunelem pod linią kolejową (w ramach modernizacji szlaku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki) a ul. Dębową.

Zakres rzeczowy obejmuje budowę ulicy wraz z odwodnieniem i oświetleniem, budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Działkowej, Akacjowej i Młodości, budowę ścieżek rowerowych z dopuszczeniem ruchu pieszego po obu stronach ulicy wraz z ich połączeniem z ciągami przy ulicy Solidarności w Parzniewie, budowę zatok autobusowych, przebudowę kolizji z sieciami uzbrojenia terenu, a także uzyskanie przez wykonawcę decyzji pozwolenia wodnoprawnego wraz z uzyskaniem w imieniu Gminy Miasto Pruszków Decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Budowa tej drogi jest priorytetem dla Miasta ze względu na wyprowadzenie ruchu z tunelu pod torami PKP, który jest budowany przez PKP na mocy porozumienia z Miastem. Dobiega końca budowa ulicy Błońskiej, która wraz z tunelem i omawianą ulicą Działkową stanowić będzie istotny ciąg komunikacyjny pomiędzy Gąsinem, a południową częścią miasta.

Szczegółowe informacje:
Wydział Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej
Urzędu Miasta Pruszkowa
T.: 22 735 87 81

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content