Aktualnie czytasz
Ponad 12 mln zł dofinansowania na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej i ul. Podmiejskiej

Ponad 12 mln zł dofinansowania na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej i ul. Podmiejskiej

Dziś (20 listopada 2023 r.) Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch podpisał umowę o dofinansowanie w wysokości 12 284 512,00 zł na realizację zadania „Rozbudowa dróg gminnych: ul. Grunwaldzkiej i ul. Podmiejskiej w Pruszkowie”.

Pozyskane środki pomogą w realizacji ważnej inwestycji infrastrukturalnej.
– Budowa ul. Grunwaldzkiej i ul. Podmiejskiej to bardzo ważne zadanie, które realizujemy z myślą o rozwoju infrastruktury i zapewnieniu jak najlepszych warunków do ruchu na terenie Pruszkowa. Realizacja inwestycji jest istotnym elementem całego układu drogowego powstającego wokół budowanego wiaduktu w ciągu ul. Grunwaldzkiej – powiedział Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

Rozbudowa dróg gminnych ul. Grunwaldzkiej i ul. Podmiejskiej to część inwestycji p.n. Rozbudowa dróg gminnych: ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Gimnazjalnej do Al. Jerozolimskich i ul. Podmiejskiej na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Jarzębinowej oraz rozbudowę drogi powiatowej Al. Tysiąclecia na dł. 50,7 m w Pruszkowie, w ramach zadania budżetowego: „Budowa ul. Grunwaldzkiej  w Pruszkowie”. Zakres robót obejmuje: rozebranie istniejącej jezdni i wykonanie nowej wraz z warstwami podbudowy, wykonanie chodników i ciągów pieszo-rowerowych, budowę zatok autobusowych, budowę nowego systemu odwodnienia drogi, budowę nowego oświetlenia drogi, budowę sygnalizacji świetlnej, budowę kanału teletechnicznego, przebudowę sieci teletechnicznej oraz kolidujących przyłączy uzbrojenia podziemnego.

Środki w wysokości 12 284 512,00 zł pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content