Aktualnie czytasz
Kładka nad torami PKP w remoncie

Kładka nad torami PKP w remoncie

  • PKP remonty
tory Pruszków

Informujemy, że Gmina Miasto Pruszków jest w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa kładki nad torami PKP ul. Majowa – 3-go Maja w Pruszkowie. W chwili obecnej trwają prace projektowe wraz z pozyskaniem pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie prac budowlanych będzie możliwe nie wcześniej, niż w drugim kwartale 2019 r., z uwagi na warunki techniczne wydane przez PKP PLK. Kładka nad torami kolejowymi PKP w ciągu ulicy Majowa – 3-go Maja w Pruszkowie była własnością Polskich Kolei Państwowych. W związku z powyższym Miasto nie miało możliwości prawnych przeprowadzenia jej remontu w okresie wcześniejszym.

Z uwagi na postępującą degradację i realne ryzyko wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia użytkowników kładki podjęto w sierpniu br. decyzję o jej zamknięciu. Chcąc przywrócić ciągłość ruchu na kładce, przed planowanym remontem, zlecona została do przeprowadzenia ekspertyza techniczna i opracowanie projektu wykonawczego robót zabezpieczających tymczasowe przejście dla pieszych.Zakres prac objął m.in.wykonanie pomostu drewnianego na istniejącej kładce dla pieszych nad torami kolejowymi, nadbudowa istniejącej balustrady stalowych schodów, wykonanie balustrad drewnianych zabezpieczających wejście na schody wyłączone z ruchu oraz wykonanie oznakowania BHP ciągu pieszego. W dniu 21.11.2018 prace budowlane zostały ukończone i przejście zostało tymczasowo udostępnione.

Dzięki zadaniu inwestycyjnemu, o którym mowa na wstępie, mieszkańcy zyskają nową, bezpieczną i wygodną – wyposażoną w windy – przeprawę pieszą nad torami PKP.

Wydział Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej
Urząd Miasta Pruszkowa
tel. (22) 735 87 81

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content