Aktualnie czytasz
W twarzą w twarz z Panem Prezydentem

W twarzą w twarz z Panem Prezydentem

  • Zapytaj Pana Prezydenta
spotkanie

Ile dzieci starszych czy młodszych marzy, aby spotkać się i zadać pytanie Panu Prezydentowi?
Na pewno wiele! Właśnie z tego powodu narodził się pomysł cyklu spotkań pt.: „Zapytaj Pana Prezydenta”.

Pan Paweł Makuch –  Prezydent Miasta Pruszkowa był bardzo zafascynowany tą inicjatywą. Początkowo nie do końca wiedzieliśmy, jak to ma wyglądać. Mieliśmy masę pytań skierowanych do samych siebie: „Ile to ma trwać?”, „Lepiej w czasie lekcji czy w weekendy?”, „Kto przygotuje pytania?”, „Gdzie mają się odbywać spotkania?”, „Kto ma uczestniczyć?”. Po długiej i burzliwej dyskusji na jednej z naszych sesji udało się dojść do konsensusu. Stanęło na tym, iż ta akcja będzie przeprowadzona w pruszkowskich podstawówkach dla klas 6-8, a także również dla oddziałów gimnazjalnych. Startując od SP 1, a kończąc na SP 10 idziemy po prostu po kolei, aby żadna szkoła nie czuła się pokrzywdzona. Spotkanie przewidziane są mniej więcej na jedną godzinę lekcyjną. Pytania przygotowują uczniowie szkoły w której organizowane jest spotkanie.

I tak zaczęliśmy na początku czerwca, a do końca roku szkolnego 2018/2019 udało nam się przeprowadzić spotkania w 4 pruszkowskich szkołach: SP 1, SP 2, SP 3 i SP 4. Zawsze gospodarzom towarzyszyła przynajmniej jedna osoba z Młodzieżowej Rady Miasta nie ucząca się w danej szkole a także nasza opiekunka z urzędu Pani Dorota Matejko-Cichocka. Pytania padały przeróżne: od takich jak: „Czy lubi Pan placki?”, „Czy ma Pan dzieci?”, „Co robi Pan w wolnym czasie?” poprzez: „Co Pan czuł, kiedy dowiedział się, że wygrał wybory?”, „Jak wygląda dzień Prezydenta?”, „Dlaczego zdecydował się Pan startować w wyborach?”, aż po takie: „Jakie ma Pan plany dotyczące rozwoju miasta?”. Pan Prezydent nie znał wcześniej pytań, toteż jego odpowiedzi były spontaniczne, ale dzięki temu bardzo naturalne. Po każdym spotkaniu wymienialiśmy się spostrzeżeniami. Mówiliśmy co było dobre, a co złe i oczywiście, to co nam się nie podobało staraliśmy się wyeliminować.

Po uśmiechach na twarzach naszych koleżanek i kolegów, ich przejęciach w oczach podczas rozmowy z Panem Prezydentem oraz indywidualnych rozmowach z poszczególnymi osobami wiemy, iż tego typu akcja spodobała się  i została ciepło przyjęta. Pan Prezydent także mówił, iż dobrze się czuł, odpowiadając na pytania tak mądrych młodych ludzi. A jeśli chodzi o nas, to my zintegrowaliśmy się i nauczyliśmy wzajemnej współpracy. Ponadto zdobyliśmy doświadczenie w organizacji wydarzeń w szkole, co na pewno nam się przyda. W nowym roku szkolnym zamierzamy kontynuować ów cykl spotkań dla klas 6-8 zaczynając od SP 5. Jeśli uczniowie kolejnych szkół będą tak samo zadowoleni jak poprzedni, to pomyślimy nad rozszerzeniem akcji również o młodsze dzieci.

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content