Aktualnie czytasz
Święto Niepodległości w pruszkowskich przedszkolach

Święto Niepodległości w pruszkowskich przedszkolach

Narodowe Święto Niepodległości

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch i Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa Konrad Sipiera uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości w pruszkowskich przedszkolach publicznych.

11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pruszkowskie przedszkolaki, przy wsparciu nauczycieli i dyrektorów, przygotowały z tej okazji występy artystyczne mające na celu upamiętnienie historycznych wydarzeń.

Kotyliony, biało-czerwone serca, wspólne śpiewanie hymnu, tańce narodowe, występy – tak minął dzień w większości pruszkowskich przedszkoli. Do niektórych zawitali specjalni goście – poczty sztandarowe, strzelcy wyborowi. Dzieci z ciekawością przyglądały się z bliska, jak wygląda umundurowanie żołnierzy i jak wygląda żołnierska musztra.

Dziękuję wszystkim dzieciom, nauczycielom i dyrektorom za zaangażowanie i pielęgnowanie pamięci o 11 listopada, dniu odzyskania przez Polskę niepodległości. To niezwykle ważne dla naszej tożsamości narodowej. Znajdujemy się w wyjątkowym czasie. 9 listopada Pruszków obchodził 106. rocznicę nadania praw miejskich. Pamiętamy o tych ważnych wydarzeniach w historii naszego Miasta i kraju” – mówił Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content