Aktualnie czytasz
Konkurs poetycki dla dzieci i młodzieży „Przyroda w moim sąsiedztwie”

Konkurs poetycki dla dzieci i młodzieży „Przyroda w moim sąsiedztwie”

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie ogłasza konkurs poetycki dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Przyroda w moim sąsiedztwie”.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać wiersz obejmujący maksymalnie 25 wersów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone zestawami nagród.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

  • 7-10 lat,
  • 11-15 lat,
  • 16-18 lat.

Termin przesłania do Organizatora prac upływa dnia 31 października 2023 r.

Konkurs jest realizowany w ramach obchodów Dnia Krajobrazu, który w 2023 roku organizowany jest pod hasłem „Doceń lokalność”.

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.

Dzień Krajobrazu 2023 służy refleksji nad kondycją miejsc, w których mieszkamy, uczymy się, pracujemy, byśmy mogli chronić to, co jest w nich najcenniejsze.

Perłami lokalnych krajobrazów mogą być najdrobniejsze ich elementy, jak pojedyncze drzewa, przydrożne kapliczki, chaty, kamienice, dwory, kościoły, zabytki czy zdobienia domów. Poznawajmy, chrońmy i odpowiednio kształtujmy naszą okolicę, byśmy czuli, że jest w niej cząstka nas samych. Doceniajmy lokalność!

Szczegóły konkursu można znaleźć w poniższym regulaminie.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content