Aktualnie czytasz
Wybory samorządowe 2024 – dopisanie do rejestru wyborców

Wybory samorządowe 2024 – dopisanie do rejestru wyborców

Znamy już kalendarz wyborów samorządowych. Swój głos na wybranego kandydata będzie można oddać już 7 kwietnia 2024 roku.
Zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego, aby móc oddać głos w wyborach samorządowych, wyborca musi być wpisany do rejestru wyborców danej gminy.

Dla osób zameldowanych na stałe w Gminie Miasto Pruszków wpis taki dokonywany jest automatycznie.
W przypadku osób zamieszkujących naszą gminę bez formalnego zameldowania konieczne jest podjęcie dodatkowych czynności, aby figurować na liście osób uprawnionych do głosowania.

Wybory samorządowe nie oferują udogodnień takich jak jednorazowe dopisanie do spisu wyborców lub wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania. Takie udogodnienie było dostępne np. przy ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych.

Co należy zrobić, żeby dopisać się do listy i zagłosować 7 kwietnia w wyborach samorządowych?

Konieczne jest złożenie pisemnego wniosku do Prezydenta Miasta Pruszkowa link do wniosku. W celu usprawnienia procedury prosimy dołączyć do wniosku dokument potwierdzający stałe zamieszkiwanie pod wskazanym adresem, tj. np. dokument własności, pierwszą stronę PIT-u za rok 2023 zawierającą adres zamieszkiwania, umowę najmu, ważną Pruszkowską Kartę Mieszkańca ( ), rachunki opłacane pod wskazanym adresem na terenie Gminy Miasto Pruszków itp.

Nie zapomnij, że kluczowe dla oddania głosu 7 kwietnia 2024 roku jest figurowanie w rejestrze wyborców. Jeśli nie masz stałego meldunku, nie czekaj do ostatniej chwili, uzupełnij dokumenty już dziś. Usprawni to proces wyborów w naszym Mieście.

Zapraszamy z dokumentami
Urząd Miasta Pruszkowa ul. Kraszewskiego 14/16:
pon. 8:00-18:00
wt.- czw. 8:00 – 16:00
pt. 8:00-14:00

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content