Aktualnie czytasz
11 Listopada 1918 r. – 105. rocznica Odzyskania Niepodległości

11 Listopada 1918 r. – 105. rocznica Odzyskania Niepodległości

Każdego roku, 11 listopada, Polska obchodzi bardzo ważne święto – Święto Niepodległości. To dzień, w którym przypominamy sobie o wyjątkowym momencie w historii Polski, kiedy po 105 latach niewoli, odzyskaliśmy naszą niezależność.

Święto Niepodległości jest okazją do wspólnych obchodów i celebracji. To czas zadumy, ale także dumy narodowej. Nasza historia pełna jest bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny. Dlatego właśnie 11 listopada składamy hołd tym, którzy walczyli i zginęli za Polskę.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczynają się od uroczystej Mszy Świętej, odprawianej w intencji ojczyzny. Następnie odbędzie się marsz, będą przemówienia okolicznościowe.

 

Święto Niepodległości ma nie tylko wymiar historyczny, ale także społeczny, duchowy i kulturalny. To czas, kiedy zastanawiamy się nad naszym dziedzictwem, patriotyzmem i odpowiedzialnością za przyszłość naszego kraju.

Warto pamiętać, że niepodległość to nie tylko przywilej, ale również obowiązek. To nasza wspólna odpowiedzialność za dobro Polski i Polaków. Dlatego warto korzystać z wolności, jaką mamy i wykorzystywać ją dla dobra naszego kraju.

Święto Niepodległości jest symbolicznym momentem, który jednoczy wszystkich Polaków, niezależnie od poglądów czy przekonań. To okazja do wyrażenia miłości do ojczyzny, dumy z naszego dziedzictwa i patriotyzmu. Dlatego 11 listopada niezapomniany jest dla wszystkich mieszkańców Pruszkowa.

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch oraz Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski zapraszają do udziału w pruszkowskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada!

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content