Aktualnie czytasz
Wcześniejsze symbole graficzne Miasta Pruszkowa

Wcześniejsze symbole graficzne Miasta Pruszkowa

symbole miasta pruszków

Co kilka lat logo naszego Miasta zmieniało się. Ostatnio obowiązujące funkcjonowało w miejskiej przestrzeni przez ostatnie pięć lat.

Przypomnijmy wszystkie, poza herbem i flagą, dotychczas zastosowane symbole graficzne Miasta. Pruszków posługiwał się trzema znakami markowymi.

Oto one:

Obowiązujące w latach 1999 – 2006 logo oparte było na kolorystyce flagi miejskiej, zawierało hasło, a kształt koła nawiązywał do przesłania hasła.Było to odwołanie się do sławy pruszkowskiej koszykówki z lat 90. XX wieku, kiedy Pruszków znany był ze swych licznych sukcesów sportowych.Logo i hasło miejskie „Pruszków… zagraj z nami!” dobrze przysłużyły się miastu. Z Pruszkowem „zagrało” wielu nowych inwestorów, a wskaźniki gospodarcze i poziom zamożności mieszkańców ulokowały Miasto w krajowej czołówce.

Ze względu na to, że Pruszków, jako miasto i społeczność znalazły się w rankingowej czołówce polskich gmin, przyszła… kolej na Pruszków. W latach 2007 – 2013 hasło to, połączone z nowym znakiem graficznym wykorzystującym barwy miejskie, nawiązywało do nowo otwartego krytego toru kolarskiego, na którym odbyły się pierwsze w Pruszkowie Mistrzostwa Europy i Świata. Symbolika znaku miała sugerować wychodzenie na prostą i oznaczać, że przed Pruszkowem są tylko dobre lata.

Dzięki prostocie, a zarazem nowoczesnej formie, pełne optymizmu logo, służyło Pruszkowowi przez ostatnich pięć lat (2014 – 2019). Nazwa miasta nabrała nowego znaczenia dzięki zakorzenionemu w języku współczesnej ikonografii zabiegowi z literą „ó”, znaną z urządzeń codziennego użytku. „Włączyć”, to znaczy rozpocząć jakiś proces, uruchomić. Symbol zachęca do aktywności. To ludzie, ich potencjał i energia mają realny wpływ na rozwój i postęp.

Gdy minęło 100 lat, odkąd w 1916 roku Pruszków uzyskał status miasta, znak został wyposażony w stosowną „setkę”. W tej formie towarzyszył wszystkim wydarzeniom organizowanym pod auspicjami Miasta w roku jubileuszowym.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nowe logo Pruszkowa. Będzie ono występować na wszystkich materiałach i gadżetach promujących Miasto Pruszków.

Nowe logo Pruszkowa odzwierciedla nowoczesny trend tworzenia znaków graficznych. Kolorowe, proste, kreatywne, przyjazne, nowoczesne – takie właśnie jest nasze nowe logo. Pragniemy, aby tak właśnie postrzegany był Pruszków. Jako miasto przyjazne dla swoich mieszkańców i gości nas odwiedzających. Przenikające się kolory obrazują różnorodność i kreatywność naszego miasta. W nowym logo nie zabrakło naszych barw miejskich, czyli czerwonego i żółtego, które funkcjonują we fladze Pruszkowa.

Pruszków poznasz – polubisz

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content