Aktualnie czytasz
Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru

Dzisiaj obchodzimy Dzień Teatru, święto sztuki, która od wieków kształtuje charaktery, otwiera oczy na trudne tematy, a jako rozrywka dostarcza nam wytchnienia od codzienności.

Teatr to przestrzeń, w której mali widzowie mogą nauczyć się rozumienia siebie, a także empatii. Teatralna scena pomaga oswajać lęki, rozbudza wyobraźnię, dostarcza emocji i wiedzy.

Dla dorosłych zaś sztuki teatralne są sposobem na przybliżenie rzeczywistości, wzięcie jej pod lupę, jak pod mikroskopem. Teatr ma moc dotarcia do najgłębszych emocji i refleksji. Daje nam możliwość spojrzenia na świat z nowej perspektywy i zrozumienia różnorodności ludzkich doświadczeń. Jako widzowie mamy szansę przejrzeć się jak w lustrze w aktorskich kreacjach.

Jak powiedział wielki polski reżyser teatralny, Jerzy Grotowski: „Teatr jest przestrzenią, w której zatrzymujemy się na chwilę, aby zastanowić się nad tym, kim jesteśmy i kim możemy być”.

Dlatego warto w tym dniu docenić rolę teatru nie tylko jako formy rozrywki, ale przede wszystkim jako narzędzia edukacyjnego, terapeutycznego i inspirującego.

W naszym mieście na teatralne przygody zaprasza m.in. Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”. Ostatnio mieliśmy okazję obejrzeć sztukę dla najmłodszych „Słońce Kopernika”.

A z okazji dzisiejszego święta mamy dla Was niespodziankę na facebookowym profilu Pruszkowskiej Karty Mieszkańca .

Teatr Capitol, Partner PKM przekazał nam bilet na spektakl dla dwóch osób.

Jak go zdobyć?

Szukajcie szczegółów tutaj. 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content