Aktualnie czytasz
40 lat z „Pruszkowiakami”

40 lat z „Pruszkowiakami”

  • Koncert Jubileuszowy 40.lecia Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.
Pruszkowiacy

czerwca 2019 roku o godzinie 16.00 na Hali Znicz rozpocznie się Koncert Jubileuszowy 40.lecia Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. Ponad tysięczna widownia będzie miała okazję zobaczyć najpiękniejsze polskie tańce ludowe i posłuchać najwspanialszych polskich piosenek. Nie zabraknie również folkloru zza naszej wschodniej granicy, który od lat znajduje się w repertuarze Zespołu. Na scenie pojawią się wszystkie grupy wiekowe – najmłodsi przedszkolacy, grupy szkolne, a także dorośli. W dwu częściowym koncercie na scenie zaprezentują się w niemal wszystkich strojach ludowych stanowiących bogatą kolekcję Zespołu. Koncert wypełnią również wspomnienia, których przez 40 lat istnienia „Pruszkowiaków” uzbierało się bardzo wiele.

„Pruszkowiacy” to cztery dekady kultury ludowej w Pruszkowie, to kolejne pokolenia pruszkowskich tancerzy, a przede wszystkim to bijące radością i energią folklorystyczne serce Pruszkowa.

Bezpłatne bilety na koncert będą dostępne dla mieszkańców od poniedziałku 3 czerwca 2019 roku, od godziny 17.00 w siedzibie Zespołu przy ul. Bohaterów Warszawy 4.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Prezydenta Miasta Pruszkowa oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy nad Jubileuszem objął Dyrektor Zespołu MAZOWSZE oraz Starosta Pruszkowski. Sponsorami koncertu są firmy KABEX (sponsor główny), DK TRANS, EBB Nieruchomości, Euro RTV AGD, NICE, St. Majewski, Strabag, Knauf Therm oraz Flos Lek. Patronat medialny objął natomiast WPR24, POP radio i TEL-KAB.

Zapraszamy serdecznie!

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content