Aktualnie czytasz
Darmowa godzina jazdy na rowerach miejskich

Darmowa godzina jazdy na rowerach miejskich

Od 16 do 22 września 2023 roku, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności pod hasłem „Jazda z CO2”, Nextbike Polska wprowadza wyjątkową ofertę. Użytkownicy systemów rowerowych Nextbike w wybranych miastach (w tym w Pruszkowie) będą mogli korzystać z darmowej pierwszej godziny jazdy każdego dnia tego tygodnia.

Cel na rzecz środowiska: Oszczędzamy 10 ton CO2

W tym roku, zrównoważony rozwój i ekologia stoją na pierwszym miejscu. Cel Nextbike Polska na ten Tydzień Mobilności to redukcja emisji CO2 o co najmniej 10 ton. Zakładając, że 1 km przejechany na rowerze oszczędza 150 gram CO2, użytkownicy mają przed sobą wyzwanie pokonania łącznie blisko 70 tysięcy kilometrów na rowerach miejskich.

To ambitny, ale osiągalny cel. Chcemy aktywizować społeczność i pokazać, że wspólnie możemy wpływać na nasze miasto. Oferujemy darmową godzinę jazdy nie tylko jako zachętę, ale również jako nasz wkład w redukcję emisji CO2, mówi Cezary Dudek, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Jak korzystać z oferty?

Aby skorzystać z darmowej godziny jazdy, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike w Polsce. Nie jest wymagane wprowadzanie kodów promocyjnych ani wykonywanie dodatkowych operacji – po prostu wypożyczamy rower i jedziemy.

Zapraszamy do udziału w Europejskim Tygodniu Mobilności i korzystania z tej wyjątkowej oferty. Razem zrealizujmy cel i zmniejszmy emisję CO2 o co najmniej 10 ton!

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content