Aktualnie czytasz
Święto Drzewa już jutro. Zadbajmy razem o naszą planetę

Święto Drzewa już jutro. Zadbajmy razem o naszą planetę

Miasto Pruszków po raz kolejny aktywnie włącza się  w obchody Święta Drzewa, który wypada 10 października.  Ten dzień jest okazją aby uświadomić wszystkim jak ważną rolę w ekosystemie i w otaczającym nas świecie pełnią drzewa oraz jak ważną funkcję pełnią dla nas samych. To dobry czas aby przekazać praktyczną wiedzę na ten temat najmłodszym Mieszkańcom Pruszkowa.

Z tej okazji Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch oraz Zastępca Prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera po raz kolejny, tym razem z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 6 na terenie skweru im. Zespołu Tańca Ludowego ,,Pruszkowiacy” posadzą drzewa, jako symbol podkreślający ważność jaką pełnią tereny zieleni dla nas wszystkich.

Dodatkowo, w ramach tegorocznej akcji na Mieszkańców będzie czekało również 300 sadzonek krzewów, które będą mogli posadzić w swoich ogrodach lub na balkonach. Wśród nich których znajdziemy m.in. derenie, kaliny, tawuły, leszczyny, jaśminowce, forsycje. Dzień Drzewa jest okazją do zaangażowania Mieszkańców do sadzenia drzew, krzewów oraz podejmowania różnorodnych działań dla środowiska i klimatu.

Czekamy na Państwa przed Urzędem Miasta we wtorek, 10 października o godz. 12.00 oraz o godz. 16.00.

Zapraszamy po odbiór roślin.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content