Aktualnie czytasz
Nowe dofinansowanie dla Pruszkowa

Nowe dofinansowanie dla Pruszkowa

  • Pruszków walczy o czyste powietrze.
umowa

25 lipca br. Prezydent Miasta Pruszkowa – Paweł Makuch wraz ze Skarbnikiem – Lidią Sadowską – Muchą  podpisali umowę o dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019” na realizację
KAMPANII INFORMACYJNO – EDUKACYJNEJ W ZAKRESIE OCHRONY POWIETRZA „PRUSZKÓW WALCZY O CZYSTE POWIETRZE”

Zgodnie z umową Gmina otrzyma na ten cel refundację w wysokości 50 % poniesionych kosztów. Projekt został oszacowany na kwotę 111.818,00 złotych.

W ramach kampanii zaplanowano organizację EKOstoiska podczas miejskiego wydarzenia plenerowego „Pożegnania lata” – 7 września br. oraz organizację Pikniku ekologicznego – 29 września br. Piknik będzie miał formę miasteczka ekologicznego, na terenie którego odbędą się warsztaty i zabawy oraz wystawa „Czyste powietrze – zdrowy człowiek” . W tym dniu zaplanowane jest również przeprowadzenie gry miejskiej poświęconej niskiej emisji. Ponadto w ramach projektu planowana jest organizacja spektakli ekologicznych w przedszkolach miejskich oraz organizacja konkursu plastycznego dla  przedszkolaków.

O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa informować na bieżąco . Serdecznie zachęcamy do włączenia się w nasze działania oraz do promowania  prawidłowych postaw przyjaznych i bezpiecznych dla otaczającego nas środowiska.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content