Aktualnie czytasz
Godzina dla Ziemi 2023

Godzina dla Ziemi 2023

Gmina Miasto Pruszków po raz kolejny przyłączyła się do promującej ideę ochrony środowiska ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”, która odbędzie się 25 marca 2023 r. w sobotę o godzinie 20:30. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tej akcji.

Godzina dla Ziemi WWF to akcja, którą obchodzi się na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu nieustającej ekspansji człowieka na ich tereny. Szansą na ochronę różnorodności biologicznej naszej planety jest tworzenie nowych i rozszerzanie obecnych obszarów chronionych. Potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!

Liczymy na Państwa udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF i dołączenie do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz siedemnasty pokażą światu, że działając razem, możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

Wobec powyższego zachęcam wszystkich sympatyków tego typu działań do włączenia się w proponowaną akcję. Szczegóły przedsięwzięcia są dostępne na stronie organizacji ekologicznej WWF https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2023. Zachęcamy również do złożenia podpisu pod petycją w tej sprawie. Możemy wyrazić w ten sposób troskę o przyszłość środowiska naturalnego.

Przyłącz się do nas!
Zgaś światło – 25 marca 2023 o godz. 20.30
Włącz się do zmian!

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content