Aktualnie czytasz
Zostań EKOWYNALAZCĄ – zabawa dla dzieci

Zostań EKOWYNALAZCĄ – zabawa dla dzieci

Pamiętacie, jak segregować śmieci? To jedna z podstawowych zasad dbania o naszą planetę. Papier trafia do niebieskiego pojemnika, metal i plastik do żółtego, opakowania ze szkła do zielonego, a odpady organiczne kompostujemy. To nasz codzienny wkład w ochronę środowiska. Teraz przed Wami szansa, by wykorzystać śmieci w kreatywny sposób i zdobyć super nagrodę w naszym konkursie „EKOWYNALAZCA„!

Jak wziąć udział?

W dniu 2 października 2023 rozpoczynamy niezwykły konkurs „EKOWYNALAZCA”, który skierowany jest do najmłodszych mieszkańców Pruszkowa: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Przed Wami zadanie: stwórzcie coś wyjątkowego z materiałów, które trafiają do jednego z koszy na śmieci. To nie tylko szansa na kreatywną zabawę, ale przede wszystkim okazja do zatroszczenia się o naszą planetę.

Co można stworzyć?

Jak dzieci wykorzystają śmieci? Pomysłów może być co niemiara! Zabawki, przedmioty użytkowe lub piękne ozdoby, mogą powstać z surowce pochodzących z recyklingu. Pamiętajcie, że praca powinna być przyjazna dla środowiska, dlatego wybierajcie materiały i techniki, które nie szkodzą naszej planecie.

Zamiast wyrzucać śmieci do kosza, pomyśl, zrób coś pożytecznego, przyślij do nas zdjęcie lub film i zawalcz o nagrodę. Na prace czekamy pod adresem mailowym: promocja@miasto.pruszkow.pl

Oto kilka inspirujących przykładów, jak można wykorzystać niektóre materiały:

Ze nogawek starych spodni można uszyć zapinany na guziki piórnik na kredki

Z plastikowej butelki można zbudować prosty karmnik dla ptaków. Wystarczy wykroić otwór na ziarna, zawiesić butelkę na drzewie lub balkonie i cieszyć się codziennym widokiem ptaków.

Z kartonowych opakowań można zbudować mini-miasto lub fort. Wycinaj i sklejaj elementy, maluj budynki i uliczki, a Twoje kartonowe miasto stanie się prawdziwą twierdzą.

Kartoniki po jajkach idealnie nadają się na zamykany organizer do przechowywania wyjątkowych mini-skarbów. Pokryj tzw. wytłoczkę farbą, dodaj kolorowe ozdoby, a pojemnik będzie nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny.

A co Ty wymyślisz? Do dzieła – zostań EKOWYNALAZCĄ! Tworząc coś z recyklingu, uczysz się, jak powtórnie wykorzystywać przedmioty oraz pozostałości po nich. Nie wszystkie odpady trzeba wyrzucać. Wykorzystaj szansę i stań się prawdziwym ekobohaterem. Swoimi działaniami ratujesz naszą planetę! Szczegóły zabawy pod linkiem. Czekamy na prace od dziś do 11 października 2023 r.

Nagrody dla EKOWYNALAZCÓW

Najlepsze prace zostaną nagrodzone grami planszowymi MILIONERZY. Naszą zabawę rozstrzygniemy  podczas uroczystego otwarcia wystawy „BĄDŹ EKOBOHATEREM” w piątek 13 października w Parku Kościuszki. Widzimy się już od godz. 16.00.

Zapraszamy do udziału w konkursie „EKOWYNALAZCA” i do odkrycia swoich ekologicznych umiejętności. Pamiętaj, nawet małe zmiany mogą mieć wielki wpływ na naszą planetę. Daj się poznać jako Mistrz Pruszkowa w ekowynalazkach!

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content