Aktualnie czytasz
„Śmiecio EKO Baja”…bo ekologiczna edukacja najmłodszych jest bardzo ważna

„Śmiecio EKO Baja”…bo ekologiczna edukacja najmłodszych jest bardzo ważna

Ekologiczna edukacja dzieci odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości naszej planety. Świadomość ekologiczna jest niezwykle istotna, ponieważ to młode pokolenie będzie musiało stawić czoła wyzwaniom związanym z ochroną środowiska. Z wagi edukacji ekologicznej doskonale zdaje sobie sprawę Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa, który dzięki współpracy z Miejskim Zakładem Oczyszczania w Pruszkowie oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury KAMYK, zaprasza uczniów pruszkowskich Szkół Podstawowych na spektakle “Śmiecio EKO Baja”.

Dziś, 30 października 2023 roku, rozpoczął się ten ważny cykl przedstawień, które odbywać się będą raz w miesiącu. Uczniowie najmłodszych klas pruszkowskich Szkół Podstawowych zostali zaproszeni do udziału w tych niezwykle pouczających wydarzeniach. Bohaterowie spektaklu: Szczurek Jurek, Mucha Śmieciucha, Karaluch i Gąsienica w zabawny i przystępny sposób przekazują cenne informacje z zakresu ekologii.

Dzięki współpracy z MZO Sp. z o.o. oraz MOK KAMYK, udało się zorganizować te spektakle, które przynoszą ogromne korzyści naszym najmłodszym mieszkańcom. Aktorzy Teatru Kamienica, profesjonalnie i z zaangażowaniem, przekazują dzieciom wiedzę, która jest nie tylko istotna, ale też inspirująca – mówi Prezydent Miasta Pruszkowa, Paweł Makuch.

Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe przedstawienia. Uczniowie kolejnych szkół będą mieli okazję wziąć udział w „Śmiecio EKO Baja” już 6 listopada i 1 grudnia 2023 roku. A co najważniejsze, to nie koniec tego projektu. Również w roku 2024 przewidziane są kolejne przedstawienia, które pozwolą naszym dzieciom pogłębiać swoją wiedzę na temat ochrony środowiska.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content