Aktualnie czytasz
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg na budowę ul. Przytorowej

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg na budowę ul. Przytorowej

Z radością informujemy, że planowana droga gminna – ul. Przytorowa – otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg w imponującej wysokości 6 969 986,63 zł.
To ogromny krok naprzód w rozwoju naszego miasta.
Historia tej drogi jest pełna wysiłku i zaangażowania Prezydenta Miasta Pruszkowa Pawła Makucha i Konrada Sipiery Zastępcy Prezydenta Miasta Pruszkowa. Jej projekt został zlecony we wrześniu 2019 roku, a pozwolenie na budowę uzyskano w czerwcu 2022 roku. Teraz jesteśmy gotowi do realizacji tego znaczącego przedsięwzięcia.
Ul. Przytorowa będzie kluczowym połączeniem w układzie drogowym Pruszkowa, łącząc skrzyżowanie dróg powiatowych (ul. Sienkiewicza z ul. Staszica – rondo przy Straży Pożarnej) z ul. Gomulińskiego (nowe rondo nad tunelem).
Ta droga jest częścią większego planu rozwoju naszego miasta. Przejęcie części ruchu od Al. Wojska Polskiego i jego wyprowadzenie poprzez ul. Solidarności do Brwinowa lub ul. Działkową, Błońską, Promyka, Żbikowską do węzła autostradowego „Pruszków” z pewnością usprawni ruch w dużej części miasta.
© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content