Aktualnie czytasz
E-Opieka – nowy system do zarządzania usługami opiekuńczymi

E-Opieka – nowy system do zarządzania usługami opiekuńczymi

Gmina Miasto Pruszków jest w trakcie realizacji projektu „Budowa i wdrażanie zintegrowanego systemu wsparcia usług opiekuńczych opartego na narzędziach Technologii  Informacyjno-Komunikacyjnych na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonowania  E- Opieka”.

Projekt skierowany jest do osób, które w miejscu zamieszkania mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem. Głównym jego celem jest przede wszystkim poprawa jakości życia osób korzystających z usług opiekuńczych świadczonych przez samorządy gminne oraz efektywne zarządzanie usługami opiekuńczymi.

Dostępność tych urządzeń dla odbiorcy usług, będzie zależała od jego stanu zdrowia – przyznanie na podstawie decyzji administracyjnej poprzedzonej wywiadem środowiskowym.

W projekcie będą dostępne trzy pakiety:

Pakiet A- będzie zestawem składającym się z dwóch urządzeń tj. urządzenia ubieralnego w postaci opaski z przyciskiem SOS oraz modułu komunikacyjnego również z dodatkowym przyciskiem SOS. Opaska będzie posiadała baterię, która będzie wymagała ładowania raz na 2 lata. Pakiet A będzie przeznaczony dla osób niesamodzielnych, leżących, niewychodzących z domu.

Pakiet B –  będzie  zestawem składającym się z przycisku SOS i detektora upadku. Pakiet B będzie przeznaczony dla osób  niesamodzielnych, poruszających się samodzielnie tylko
w obrębie własnego mieszkania, opuszczających je jedynie w towarzystwie osób trzecich. Opaska będzie posiadała baterię, która będzie wymagała ładowania maksymalnie raz na tydzień.

Pakiet C- będzie  zestawem składającym się z przycisku SOS, detektora upadku oraz geolokalizatora. Pakiet C będzie przeznaczony dla osób z objawami chorób neurodegeneracyjnych np. choroba Alzhaimera czy innego rodzaju demencji np. choroba Parkinsona.

Miasto Pruszków jest obecnie w trakcie wdrażania tego projektu, realizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy w Pruszkowie.

Informujemy, że w związku z tym, że jest to umowa partnerska z Miastem Stołecznym Warszawą koszty związane z opłatą abonamentu oraz zasady zwrotu wydatków związanych
z miesięcznym kosztem utrzymania będą ogłoszone po rozstrzygnięciu przetargu przez Miasto Warszawę .

Zainteresowanych  prosimy o kontakt telefoniczny z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, pod nr telefonu 22 770 60 31, lub e-mail: uslugi@mopspruszkow.pl. 22/770 60 31 lub kontakt e-mail uslugi@mopspruszkow.pl

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content