Sprzątanie świata - 2017

Wtorek, 12 Września 2017, 10:46

24. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem:„Nie ma śmieci - są surowce".

Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Sprzątanie Świata”, która ma miejsce w Polsce już 24 raz.W tym roku akcja „Sprzątanie Świata - Polska”, której termin przypada na 15-17 września rusza pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce".

Głównymi celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”  i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie społeczeństwa do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywać także będziemy korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.

Serdecznie zachęcam do refleksji nad wpływem na środowisko i otaczającą nas przyrodę. Gorąco namawiam do unikania wytwarzania nadmiernej ilości odpadów i prowadzenia efektywnej ich segregacji, a także do promowania poszanowania zasobów naturalnych. Zastanówmy się co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę?

Niemal każda nasza aktywność wiąże się z powstawaniem odpadów, jednak zawsze możemy próbować postępować w taki sposób, aby było ich jak najmniej, a te, które już powstały prawidłowo zagospodarowywać, czyli  segregować.Jak zawsze proszę nie tylko o przyłączenie się do akcji sprzątania, ale również o szczególną dbałość o nasze otoczenie każdego dnia.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Wydział Ochrony Środowiska UM
tel.: 22 735 87 89