Aktualnie czytasz
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

  • Zadania Młodzieżowej Rady Miasta
wybory MRM

25 lutego 2019 r. odbyły się Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. Wybory przeprowadzane były przez Szkolne Komisje Wyborcze, które miały za zadanie przygotować lokale wyborcze, listy wyborców, przeprowadzić wybory zgodnie z Ordynacją Wyborczą oraz  przekazać protokoły z wyborów do Miejskiej Komisji Wyborczej. Ta natomiast po zweryfikowaniu protokołów ogłosiła wyniki. Wybranych zostało 28 przedstawicieli młodzieży z pruszkowskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Zadaniem Młodzieżowej Rady jest upowszechnianie idei samorządności głównie wśród młodzieży ale również budowanie więzi międzypokoleniowych. Główną jednak cechą rady jest jej konsultacyjny charakter dla władz Pruszkowa. Rada jest łącznikiem pomiędzy pruszkowską młodzieżą a Prezydentem Miasta i to jej zadaniem jest wskazywać jakie imprezy kulturalne, sportowe, a także szkolenia i konferencje zainteresują młodych mieszkańców naszego miasta.

Działalności Rady polega również na współpracy z innymi Młodzieżowymi Radami w kraju. Na spotkanych i konferencjach młodzież z różnych gmin ma możliwość wymienić się pomysłami ale również doświadczeniami, dzięki czemu sprawdzone pomysły są realizowane w różnych miejscach w Polsce. Pruszkowska  Młodzieżowa Rada Miasta liczy również na nawiązanie współpracy międzynarodowej ponieważ chciałaby otworzyć Pruszków na świat.

 

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content