Aktualnie czytasz
Gra Urzędowa

Gra Urzędowa

  • Celem gry było zapoznanie nowych członków Młodzieżowej Rady Miasta z Urzędem naszego miasta.
spotkanie

7 marca 2019 roku odbyło się spotkanie nowych członków Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. Nie było to jednak zwykłe spotkanie, składało się ono z części teoretycznej (omówiliśmy zasady funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miasta) i części praktycznej – Gry Urzędowej.

Celem gry było zapoznanie nowych członków Młodzieżowej Rady Miasta z Urzędem naszego miasta.

Zostaliśmy podzieleni na 5 grup: Sokoły, Mechanicy, Bąki, Żbiki oraz Hutnicy i dostaliśmy zadania, które musieliśmy wykonać na terenie urzędu. Każda grupa musiała udać się do konkretnych wydziałów Urzędu Miasta i zdobyć informację z zakresu ich pracy. Grupa Sokołów musiała dowiedzieć się między innymi na czym polega procedura składania wniosków do budżetu miasta a Mechanicy np. Jakie szkoły podlegają wydziałowi Edukacji? Wszystkie grupy szczegółowo dowiedziały się jak i do kiedy składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego, co bardzo ułatwiło przygotowanie projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Po grze urzędowej spotkaliśmy się z Zastępcą Prezydenta Panią Beatą Czyżewską i przeanalizowaliśmy naszą nowo zdobytą wiedzę. Na koniec dostaliśmy dyplomy oraz zaproszenia na pierwszą, oficjalną sesje Młodzieżowej Rady Miasta.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content