Aktualnie czytasz
Zima w Mieście 2020

Zima w Mieście 2020

kapry

Od 10 do 21 lutego 2020 r., w czasie ferii zimowych uczniowie pruszkowskich szkół podstawowych będą brali udział w akcji „Zima w Mieście”.

Zajęcia będą organizowane:

w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Piłsudskiego dla uczniów szkół : SP 1, SP 4, SP 6
w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. Makuszyńskiego
w Szkole Podstawowej nr 8 im. W. Broniewskiego dla uczniów szkół : SP 8, SP 3
w Szkole Podstawowej nr 10 im. M. Konopnickiej dla uczniów szkół : SP 10, SP 9, SP 5

W ramach akcji uczniowie będą korzystali z basenu miejskiego „Kapry”, wezmą udział w wycieczkach do Warszawy, będą chodzili do kina. Zajęcia w szkole prowadzone będą z wykorzystaniem tablic interaktywnych, gier planszowych, zasobów bibliotecznych. Odbędą się liczne konkursy, prezentacje uczniowskich talentów. W szkołach odbędą się zajęcia prowadzone przez przedstawicieli Straży Miejskiej pod hasłem ; „Bezpieczne ferie”. Pielęgniarki szkolne będą prowadzić zajęcia „Bezpieczeństwo w czasie ferii”.

Każda ze szkół przygotowuje indywidualną, ciekawa ofertę. Wszystkie, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych szkół.

W Pruszkowie podczas ferii zimowych dzieci będą mogły brać udział również w zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” i Miejską Krytą Pływalnię „Kapry”. Zajęcia są dofinansowywane z budżetu Miasta Pruszkowa i będą bezpłatne.

W Miejskim Ośrodku Kultury ” Kamyk” w dniach 10, 12, 14, 17, 19 oraz 21 lutego br. w godzinach 10:00 – 13:00 odbędą się warsztaty Animacji Filmowej, Artystyczny Kalejdoskop w „Kamyku”. Zajęcia skierowane są do 30 dzieci w wieku 7-12 lat. Więcej informacji na stronie www.mok-kamyk.pl

Podczas zajęć organizowanych na Miejskiej Krytej Pływalni „Kapry” dzieci przeniosą się do świata piratów. Tematem przewodnim zajęć będzie statek piracki, a podczas zajęć przewidziane są liczne atrakcje, tematyczne zajęcia, konkursy i tor wodnych przeszkód. Dzieci podczas zajęć będą zdobywać odznaczenia i certyfikaty. Zajęcia odbywać się będą w 3 blokach godzinowych, każdy dla innej grupy docelowej:

w godzinach 10:00 – 13:00 zajęcia skierowane do uczniowie szkół podstawowych w ramach zimy w mieście organizowanej przez pruszkowskie szkoły podstawowe (zajęcia tematyczne, zorganizowane z instruktorem. Maksymalnie 45 osób korzystających z zajęć w czasie 1 godziny).
w godzinach 13:00 – 15:00 zajęcia z instruktorami skierowane do dzieci zapisanych indywidualne (zajęcia tematyczne, nauka pływania, nurkowania, pierwsza pomoc, gry i zabawy. Maksymalnie 45 osób korzystających z zajęć w czasie 1 godziny).
w godzinach 15:00 – 17:00 wstęp wolny na pływalnię. (Maksymalnie 45 osób korzystających z zajęć w czasie 1 godziny).
Dzieci po okazaniu legitymacji szkolnej z pruszkowskiej Szkoły Podstawowej bądź legitymacji szkolnej ze szkoły podstawowej na której widnieje pruszkowski adres zamieszkania za pierwszą godzinę na Miejskiej Krytej Pływalni w godzinach 10:00 – 17:00 od poniedziałku – do piątku nie będą ponosiły kosztów.

Na zajęcia podczas ferii zimowych zaprasza również Książnica Pruszkowska. Zajęcia będą się odbywać wg. poniższego harmonogramu:

o Filia Nr 1, ulica 3 Maja 26

W dniach 13 i 20 lutego w godz. 10:00 – 12:00 planowane są ogólnodostępne zajęcia szachowe z instruktorem dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Ponadto w placówce udostępnione zostaną stanowiska szachowego do indywidualnego grania i ćwiczenia stanowiska komputerowe z Internetem (codziennie w godzinach otwarcia biblioteki).

o Filia Nr 2, Aleja Wojska Polskiego 34 „ Zajęcia pt. Czytanka zaprasza”

W dniach 10 i 13 lutego w godz.16:00 – 17:00 planowane są zajęcia plastyczno-techniczne. Od 10 do 21 lutego codziennie w godz. 12.00 – 13.00 w bibliotece będzie miało miejsce głośne czytanie dzieciom pt. „czytanie na śniadanie” (zapisy w filii nr 2). Ponadto placówka organizuje konkurs poetycki dla dzieci „A może jesteś poetą?” – skierowany do wszystkich dzieci mieszkających na terenie Miasta Pruszkowa (szczegółowe informację na stronie Książnicy Pruszkowskiej).

o Filia Nr 3, ulica Bohaterów Warszawy 11 „Tydzień Młodych detektywów”

W dniach 10 -14 lutego w godzinach 10:30 – 12:30 organizowane będą spotkania ogólnodostępne dla dzieci w wieku szkolnym (8-12 lat). Dzieci będą bawić się w biuro detektywistyczne Lassego i Mai (czytanie fragmentów „Tajemnicy srebra” Martina Widmarka, młodzi detektywi poznają tajne szyfry, zbadają odciski palców i wykonają portret pamięciowy. Odbędzie się spotkanie z policjantem lub strażnikiem miejskim połączone z prezentacją technik pobierania odcisków palców. Zostaną zorganizowane zabawy tematyczne tj. „Tajemnica zaginionej książki” – wyszukiwanie po tropach wskazanych książek. Będą miały miejsce warsztaty filozoficzne „Logika dla detektywów – Tajemnica zaginionej brzytwy”

o Filia Nr 5, ulica Kraszewskiego 7 „Czwartki z baśnią”

Codziennie w godzinach 15:00 – 18:00 planowane są spotkania dla chętnych dzieci (klasy I-III) na których opowiadane będą baśnie oraz przeprowadzone zostaną warsztaty plastyczne na podstawie usłyszanych bajek.

o Filia Nr 6, ulica Jasna 3

Codziennie w godzinach otwarcia Biblioteki, z wyjątkiem śród, filia nr 6 proponuje ogólnodostępne gry planszowe.

o Filia Nr 7, ulica Księcia Józefa 1

W dniach 10 – 21 lutego zostaną zorganizowane zajęcia grupowe i indywidualne dla najmłodszych czytelników, dla których przewidziane są dyplomy i słodki poczęstunek.
W dniach 11 i 12 lutego zaplanowany został Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

(Zajęcia czytelniczo – plastyczne – więcej informacji na www.saferinternet.pl)

Ponadto w placówce dostępny jest kącik młodego historyka – książki, gry planszowe, puzzle, kolorowanki edukacyjne, kącik do zabaw i zajęć plastycznych oraz Kino Siódemki – bajki, baśnie i przygody.

o Książnica Pruszkowska Filia nr 9 ul. Pływacka 16 „W krainie gier i zabaw”

W godzinach pracy placówki codziennie dostępne są gry planszowe oraz puzzle. Dodatkowo w placówce będzie miało miejsce codzienne cykliczne czytanie (zgodnie z zapotrzebowaniem).

Życzymy fantastycznych i bezpiecznych ferii zimowych 2020.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content