Aktualnie czytasz
Zakończenie projektu „Pruszków – poznasz, polubisz”

Zakończenie projektu „Pruszków – poznasz, polubisz”

Od października 2020 roku w pruszkowskich przedszkolach realizowany był międzyprzedszkolny projekt z zakresu edukacji regionalnej „Pruszków poznasz – polubisz” .
Projekt był całorocznym współdziałaniem nauczycieli pruszkowskich przedszkoli z zakresu edukacji regionalnej. Obejmował cykl zajęć mających na celu zapoznanie najmłodszych z historią Pruszkowa oraz z miejscami szczególnymi, znajdującymi się w naszym mieście. Uwrażliwienie na piękno naszego miasta i utożsamianie się z nim. Działania projektowe były okazją, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości regionalnej, a także wzmacnianie więzi i integrowanie placówek przedszkolnych z terenu Pruszkowa. Projekt umożliwiał przedszkolakom integrację ze środowiskiem lokalnym i dziedzictwem kulturowym naszej Małej Ojczyzny.
Projekt realizowany był poprzez: wycieczki,  obserwacje, prezentacje, zabawy plastyczne i konstrukcyjne, zabawy muzyczne, ruchowe, spotkania, konkursy i wystawy.

27 maja w Przedszkolu Miejskim nr 13 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Pruszków – poznasz, polubisz”.
Ogłoszono wyniki konkursu plastyczno-technicznego „Co lubię w moim mieście?”

Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności plastyczno-technicznych oraz kreatywności, zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania, zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne działania.

Komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca, które zajęły: Iza Maciak (PM nr 5) i Lena Skroban (PM nr 11).

Drugimi miejscami uhonorowano prace autorstwa Tadeusza i Karola Krupków (PM nr 15) i Antoniny Brączek (PM nr 4).

Trzecie miejsce przypadło dziełom Agaty Parol (PM nr 13) i Adama Woźniaka (PM nr 3).

Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Maja Bechler (PM nr 14), Franciszek Sutryk (PM nr 9), Franciszek Ścisłowski (PM nr 16), Lena Branicka (PM nr 8), Jan i Zofia Lewandowscy (PM nr 2), Olek i Ignacy Warda (PM nr 1), Miłosz Perkowski (PM nr 7), Joanna Rybczyk (PM nr 10) oraz Emilia Kicińska (PM nr 12).

Uroczystość uświetnił występ przedszkolaków pt. „Bo przedszkole uczy, bawi nas”. Mali artyści dali z siebie wszystko!

Mamy nadzieję, że realizowany projekt w znacznym stopniu przyczyni się do poszerzenia wiedzy z zakresu historii, kultury oraz terenów zielonych naszego miasta i w pozytywny sposób wpłynie na stosunek uczestników projektu do swojej małej ojczyzny.
Wszystkim zaangażowanym w realizację wspólnego projektu składamy serdeczne podziękowania.

 

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content