Aktualnie czytasz
Tydzień Edukacji Globalnej w SP 6

Tydzień Edukacji Globalnej w SP 6

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. Odbywa się ona w listopadzie pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej Rady Europy.

W Polsce w 2013 roku w działania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zaangażowało się ok. 130 podmiotów w tym Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie.

Wzorem lat poprzednich także i w tym roku obchodziliśmy w naszej szkole w dniach 18.11 – 28.11. 2019r. Tydzień Edukacji Globalnej. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów był klimat i niekorzystne zmiany klimatu grożące katastrofą dla życia na Ziemi, a konkretnie: „Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!”.

Zajęcia, wykłady, prelekcje, prezentacje poświęcone tej tematyce zostały przeprowadzone we wszystkich oddziałach szkoły. Uczniowie klas 4 – 8 problemy związane z kryzysem klimatycznym omawiali na lekcjach przyrody, biologii, chemii, fizyki, geografii, na zajęciach z wychowawcą i lekcjach angielskiego oraz na informatyce. W klasach 1-3 zagadnienie konieczności troski o klimat i sposoby przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatycznym w sposób dostępny dla najmłodszych w atrakcyjnej formie opowieści i bajek na zajęciach połączonych z grą i zabawą przedstawiali starsi koledzy – uczniowie klas ósmych.

Obchody Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole umożliwiły społeczności szkolnej, uczniom, nauczycielom, a także rodzicom wniknięcie w tematykę edukacji globalnej, szczególnie w obszarze dotyczącym problemów klimatycznych. Zajęcia prowadzone przez starszych uczniów dla ich młodszych kolegów miały bardzo atrakcyjną formę, bardzo się dzieciom podobały, a i sami uczniowie klas ósmych bardzo dużo wynieśli przygotowując się do prowadzonych zajęć, z entuzjazmem wyszukiwali informacje, wymyślali formy i sposoby dotarcia z nimi do swoich słuchaczy.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content