Aktualnie czytasz
Dzień Innych Kultur w Szkole Podstawowej nr 6

Dzień Innych Kultur w Szkole Podstawowej nr 6

W dniu 05.02.2020r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie, odbył się apel z okazji Dnia Innych Kultur.

Obchody te są szkolną tradycją już od wielu lat i stanowią okazję dla dzieci z innych krajów, którzy uczą się w naszej szkole, do zaprezentowania swojej kultury i ciekawostek o państwach, z których pochodzą. Uczeń pochodzenia gruzińskiego w języku polskim i gruzińskim opowiedział o swoim kraju. Ósmoklasiści przedstawili ciekawostki o Armenii, a uczniowie pochodzący z Ukrainy w języku polskim i ukraińskim opowiadali o tym, że w Kijowie jest trzeci co do wielkości McDonald na świecie, że ukraińską potrawą narodową jest barszcz, że na Ukrainie obowiązuje dwunastostopniowa skala ocen, a nawet że w okolicach Kijowa są aż trzy miejsca spotkań czarownic – a wszystkie mają wspólną nazwę – Lysa Hora.

Popularną współczesną ukraińską piosenkę TDME „Antitila” pięknie zaśpiewały dziewczynki z Ukrainy, a ich koleżanki z klasy 5 w ukraińskich strojach ludowych zjawiskowo zatańczyły narodowy taniec z tego kraju, hopak. Od uczennicy z Tadżykistanu uczniowie mogli usłyszeć, czemu muzułmanki noszą hidżab, dlaczego podczas Ramadanu nie je się od świtu do zachodu słońca i co wyjątkowego dla osób wyznających islam jest w piątku. Apel zakończył występ dziewcząt w piosence „We are the world” z repertuaru Michaela Jacksona, tym samym kolejny raz przypominając, że nasz świat dawno jest globalną wioską, a w naszej szkole wszyscy czują się u siebie. Bez względu na to, skąd pochodzą.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content