Aktualnie czytasz
Dzień Europejski w Szkole Podstawowej nr 6

Dzień Europejski w Szkole Podstawowej nr 6

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie uroczyście obchodzili Dzień Europejski. Szkoła została specjalnie na tę okazję udekorowana plakatami eTwinning i akcentami związanymi z Unią Europejską. Obchody stanowiły okazję, by przypomnieć o wszystkich realizowanych w szkole projektach europejskich, przede wszystkim projekcie eTwinning i programie Erasmus+. Były także szansą na upowszechnienie rezultatów tych projektów.
W pierwszej części uroczystości uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać hymnu Unii Europejskiej w wykonaniu chóru szkolnego oraz obejrzeć prezentację multimedialną na temat szkół europejskich, z którymi współpracuje szkoła.
W dalszej części obchodów uczniowie prezentowali  wybrane kraje Unii Europejskiej. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć m.in. krótką pantomimę na temat kultury greckiej, podziwiać rowerowe tricki (Holandia), wysłuchać utworu granego na skrzypcach (Hiszpania) i na pianinie (Słowacja), 
a nawet obejrzeć fragment czeskiej kreskówki – „Sąsiedzi”.
Zwieńczeniem Dnia Europejskiego był quiz przygotowany w aplikacji Kahoot – dotyczący oczywiście Unii Europejskiej.
Dzień Europejski spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i stanowił dla nich nie tylko okazję do pogłębienia wiedzy na temat dziedzictwa europejskiego i wspólnoty krajów zamieszkujących nasz kontynent, ale także pogłębienia relacji międzyklasowych i integracji, co szczególnie w dzisiejszych czasach wydaje się wartością nie do przecenienia.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content