Aktualnie czytasz
STOP agresji

STOP agresji

W sieci pojawiło się nagranie, na którym grupa nastolatków bije swojego rówieśnika. Nagranie zostało zrealizowane w naszym mieście. Policja zatrzymała 6 osób w wieku 14-16 lat, które brały udział w zdarzeniu.
Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch skierował pismo do Dyrektorów pruszkowskich szkół podstawowych, w którym zwraca się z prośbą o podjęcie działań profilaktyki agresji i przemocy rówieśniczej w szkołach. Skan pisma znajduje się pod artykułem.
Prezydent zaprosił również dzisiaj na spotkanie w Urzędzie Miasta Pruszkowa przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej. Podczas spotkania poruszone zostały najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa,  zwiększenie ilości patroli Policji i Straży Miejskiej w okolicach szkół, czy galerii handlowej.
Należy tutaj wspomnieć, że Funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Pruszkowie, prowadzą w pruszkowskich szkołach zajęcia z szeroko rozumianej profilaktyki bezpieczeństwa. Wśród tematów które są podejmowane w trakcie warsztatów są również lekcje dotyczące profilaktyki przemocy – zarówno fizycznej oraz internetowej np. cyberprzemocy, sekstingu itp. Zajęcia prowadzone są we wszystkich placówkach szkolnych na terenie Pruszkowa.

Jednym z tematów poruszanych na takich lekcjach jest „Odpowiedzialność prawna nieletnich”.  Zajęcia z tego tematu prowadzone są cyklicznie od wielu lat. W trakcie lekcji uczestnicy zapoznawani są z najnowszymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zasad odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zajęcia prowadzone są na bieżąco w odpowiedzi na zapotrzebowanie dyrektorów poszczególnych placówek.
Podczas spotkania Prezydent zadeklarował również gotowość wsparcia dla szkół ponadpodstawowych, w których również takie zajęcia się odbywały. Cykl spotkań będzie powtórzony.

Jednocześnie, w imieniu Prezydenta informujemy, że poszkodowany chłopiec oraz jego rodzina zostali objęci pomocą psychologiczną.

Pismo Prezydenta Miasta Pruszkowa do Dyrektorów Szkół

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content