Aktualnie czytasz
Od 1 lutego zmiany w Unijnym Certyfikacie COVID

Od 1 lutego zmiany w Unijnym Certyfikacie COVID

Od lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) zostanie skrócona do 270 dni.

Obecnie po zaszczepieniu pełnym cyklem, przyjęciu dawki przypominającej lub dawki dodatkowej twój UCC jest ważny rok. Od 1 lutego 2022 r. ważność certyfikatu będzie wynosić 270 dni. Data ważności jest liczona od ostatniego szczepienia.

Jeśli zaszczepiłeś/aś się przeciw COVID-19:

  • w ramach szczepienia podstawowego, od 1 lutego Twoje UCC będzie ważne przez 270 dni od daty pełnego zaszczepienia,
  • dawką przypominającą (po 5. miesiącach od szczepienia podstawowego), od 1 lutego Twoje UCC będzie ważne przez 270 dni od daty szczepienia przypominającego,
  • dawką uzupełniającą (po 28 dniach od pełnego zaszczepienia, dla osób o obniżonej odporności), od 1 lutego Twoje UCC będzie ważne przez 270 dni od daty szczepienia uzupełniającego. UCC po dawce przypominającej są wydawane od 31 grudnia 2021 r.

UCC możesz pobrać po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub mieć je stale przy sobie w aplikacji mojeIKP. Jeśli nie masz dostępu do internetu i nie posiadasz aplikacji na swoim telefonie, możesz udać się do właściwego punktu szczepień w celu uzyskania wydrukowanego UCC.

Komisja Europejska poinformowała, że nowy „okres ważności uwzględnia wytyczne Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, zgodnie z którymi dawki przypominające są zalecane najpóźniej sześć miesięcy po zakończeniu pierwszego cyklu szczepień”.

źródło: gov.pl

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content