Aktualnie czytasz
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

babcia dziadek

Przed nami wyjątkowy weekend.
Weekend, w czasie którego Babcie i Dziadkowie obchodzić będą swoje święto.
Z tej okazji Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch życzy Babciom i Dziadkom wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

Jednocześnie przekazujemy wyrazy wdzięczności za troskę, ciepło i miłość. Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie – jesteście cudowni!

Przedstawiamy kilka ciekawostek dotyczących Dnia Babci i Dnia Dziadka. Pomysł utworzenia święta poświęconego Babciom pojawił się w Polsce w latach 60 XX. wieku. W 1964 roku temat podjął tygodnik „Kobieta i Życie”. Rok później święto zaczął popularyzować „Express Poznański”, a w 1966 roku „Express Wieczorny” oficjalnie ogłosił 21 stycznia Dniem Babci. Z kolei pomysł ustanowienia Dnia Dziadka pojawił się w 1978 roku. Oficjalnie święto wpisano do kalendarza w 1981 roku.

Przypominamy również i zapraszamy na darmowe warsztaty dla dziadków i wnuków z okazji Dnia Babci i Dziadka. Szczegóły dostępne są TUTAJ

Stwórz wyjątkowy puchar dla babci i dla dziadka z okazji dnia Babci i Dziadka. Zaskocz babcię i dziadka niezwykłą laurką w formie medalu i pucharu.

Do wykonania potrzebujecie:

  • wydrukowane szablony, które możecie pobrać poniżej,
  • nożyczki,
  • klej,
  • kredki, mazaki, naklejki (jeśli chcecie go dodatkowo pokolorować).

Puchar dla Dziadka

Medal dla Babci

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content