Aktualnie czytasz
Budżet Obywatelski Mazowsza 2020/2021

Budżet Obywatelski Mazowsza 2020/2021

Mazowsze ma swój budżet obywatelski. Wkrótce rozpocznie się nabór projektów, na których realizację przeznaczono 25 mln zł.

Zgłoszenia mogą dotyczyć zarówno projektów inwestycyjnych – takich jak np. budowa placu zabaw, tężni czy zakup mobilnych gabinetów lekarskich – jak i nieinwestycyjnych, czyli organizacji warsztatów, zajęć edukacyjnych, kulturalnych, sportowych. Pod uwagę będą brane tylko projekty, które mogą powstać na nieruchomościach należących do województwa i których termin realizacji nie przekracza jednego roku budżetowego. Dodatkowo, aby projekt przeszedł do kolejnego etapu, musi zostać poparty przez minimum 50 mieszkańców Mazowsza.

Każdy zgłaszający projekt, musi we wniosku oszacować jego wartość.
Koszt realizacji projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć 1 mln zł, a nieinwestycyjnego 200 tys. zł.

Na realizację projektów przeznaczono łącznie 25 mln złotych, z czego 80 proc. (20 mln zł) ma zostać rozdysponowane na projekty podregionalne, a 20 proc. (5 mln) na projekty dotyczące całego województwa.

Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec Mazowsza, nawet niepełnoletni. W takim przypadku wymagana jest jedynie zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Terminarz Budżetu Obywatelskiego.

Nabór projektów rusza w poniedziałek 2 marca i potrwa do 31 marca br.

Kolejnym etapem jest ocena formalna, która potrwa od 1 kwietnia do 29 maja. Specjalnie powołany Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego sprawdzi zgodność projektów z prawem i ich wykonalność techniczną.

Projekty, która przejdą ten etap, zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, które potrwa od 20 lipca do 16 sierpnia 2020 r. Każdy mieszkaniec będzie mógł zagłosować na dwa projekty – jeden ogólnowojewódzki i jeden lokalny (w imieniu osób niepełnoletnich mogą zagłosować opiekunowie).
Głosowanie będzie odbywało się przez internet oraz w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego (ul. Jagiellońska 26) i jego delegaturach. Wyniki głosowania zostaną udostępnione 31 sierpnia 2020 r.

Wszystko o budżecie Mazowsza można dowiedzieć się na stronie

Zapraszamy mieszkańców Pruszkowa do aktywnego udziału w projektach dla Mazowsza.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content