Aktualnie czytasz
107. rocznica uzyskania praw miejskich przez Pruszków

107. rocznica uzyskania praw miejskich przez Pruszków

W dniu dzisiejszym obchodzimy 107. rocznicę uzyskania praw miejskich przez miasto Pruszków. Jest to szczególna okazja do refleksji nad historią tego miejsca, jak również do zastanowienia się nad jego dynamicznym rozwojem.

Pruszków przez lata przeszedł wiele transformacji. Początkowo był on głównie siedzibą letników. Jednak jego klimat i malownicze otoczenie sprawiły, że Pruszków zaczął przyciągać również mieszkańców stolicy. To spowodowało gwałtowny rozwój infrastruktury, takiej jak linia kolejowa Warszawa-Otwock, która przebiega przez Pruszków.

Lata 20. i 30. XX wieku to okres zarówno rozbudowy przemysłu, jak i urbanizacji miasta. Powstały tu fabryki, które dynamicznie rozwijały się dzięki dogodnemu położeniu. Pruszków stał się ważnym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym. Niestety, los Pruszkowa w czasie II wojny światowej był bolesny. Jednak po wojnie nastąpił kolejny okres rozkwitu dla Pruszkowa.

107 lat od uzyskania praw miejskich to ważna data, która pokazuje nie tylko dorobek przeszłości, ale także inspiruje do dalszego rozwoju. Pruszków jest przykładem na to, że miejsce, które przez dziesiątki lat ewoluowało i przystosowywało się do zmieniającego się otoczenia, wciąż potrafi stanąć na wysokości zadania i nadal świadomie kształtować swoją przyszłość.

Podsumowując, 107. rocznica uzyskania praw miejskich przez Pruszków to okazja do celebracji i docenienia bogatej historii, jak również do zastanowienia się nad przyszłością miasta. Życzymy Pruszkowowi dalszego rozwoju, sukcesów i wielkich osiągnięć w nadchodzących latach!

Z tej okazji, pragniemy uczcić tę rocznicę w wyjątkowy sposób. Dla wszystkich mieszkańców Pruszkowa, mamy przyjemność udostępnić grę edukacyjną o nazwie „Zbuduj swoje miasto”. Jest to doskonała okazja do lepszej zabawy oraz poznania historii i charakteru naszego pięknego miasta. Gra „Zbuduj swoje miasto” jest dostępna dla wszystkich mieszkańców Pruszkowa na stronie internetowej miasta. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wspaniałej przygodzie, która pozwoli na poznanie naszego miasta w zupełnie nowy sposób.

Uczestnicy będą mogli zbudować nowe budynki, rozwijać infrastrukturę, dbać o zielone przestrzenie dotyczące miasta. Celem jest nie tylko podążanie za wzorcami rozwoju miasta, ale także dbanie o dobro mieszkańców, ich potrzeby i wygodę życia.

Zapraszamy do świętowania 107 rocznicy uzyskania praw miejskich przez Pruszków poprzez udział w grze „Zbuduj swoje miasto”.

GRA – ZBUDUJ SWOJE MIASTO

GRA „ZBUDUJ SWOJE MIASTO” – INSTRUKCJA OBSŁUGI

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content