Aktualnie czytasz
Serce dla Ukrainy

Serce dla Ukrainy

Serdecznie zapraszamy na Wystawę SERCE DLA UKRAINY, jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez Fundację TeofiPolskie Serce, które miało początek w Centrum Giełdowym w Warszawie. Wystawa odbędzie się w Restauracji Oddeca w Pruszkowie w dniach 21- 26 listopada 2022 roku.
Na wystawie będą prezentowane:
Zdjęcia Fotografa artysty Alexa Zakletsky’ego urodzonego w 1978 r. w Kijowie, który przez ostatnie 10 lat miał wystawy w największych miastach Europy. Ostatnia wystawa w Kijowie została wystawiona pod tytułem: „Krzyż Wspólny za Naszą i Waszą Wolność”.
Zdjęcia, nieżyjącego, fotografa Maksyma Łewina, urodzonego w 1981 roku, ukraińskiego fotoreportera i dokumentalisty. Większość jego dokumentów dotyczyła konfliktów zbrojnych w Ukrainie. Współpracował z takimi agencjami jak Reuters i Associated Press, czy BBC. Zginął relacjonując rosyjską inwazję w Ukrainie, w marcu 2022 roku w skutek postrzału przez rosyjskich żołnierzy.
Obrazy Magdaleny Atkins, wschodzącej artystki po Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, która ma za sobą kilka wernisaży.
Prezentowana wystawa jest „Krzykiem” naszej Fundacji, jej celem jest przypomnienie światu, że za wschodnią granicą Polski trwa wojna i giną niewinni ludzie, że nadal są gwałcone kobiety i dzieci, a mieszkańcom Ukrainy brakuje wody i żywności, i że nasi ukraińscy przyjaciele żyją na skraju wyczerpania.
Wystawa będzie zakończona uroczystą kolacją w dniu 26 listopada 2022 r. o godz. 16:00, podczas której zostanie przeprowadzona licytacja.
Gości restauracji będą obsługiwać członkowie zespołu Fundacji, a każdy napiwek będzie cegiełką na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Patronat nad Wystawą Otwartą 21-26 listopad objął Prezydent Miasta Pruszkowa.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content