Aktualnie czytasz
Koncert i potańcówka z Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Koncert i potańcówka z Orkiestrą Ludwika Sarskiego

II edycję cyklu Kulturalne piątki zakończy występ Orkiestry Ludwika Sarskiego, który odbędzie się 18 listopada 2022r. o godzinie 18.00 w sali audytoryjnej Centrum Kultury i Sportu.

Wejściówki będą do odbioru we wtorek 15 listopada br. od godziny 8.00 w Urzędzie Miasta pok. 56 lub TUTAJ.

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer.

Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to przede wszystkim kameralne koncerty. Muzycy doskonale odnajdują się w klimatach lat 20. i 30. XX wieku i do tej epoki – muzycznie i tanecznie – będą chcieli zabrać pruszkowską publiczność.

Orkiestrze Ludwika Sarskiego towarzyszyć będzie Heniek Małolepszy – właściwie Maciej Mościcki, element lokalny. Od 10 lat w klubach, ze sceny i z krawężnika wykonuje warszawski folklor. Śpiewa z użyciem aparycji i własnego akompaniamentu sześciostrunowego banjo. Najchętniej szlagiery pierwszej połowy XX wieku – walczyki, tanga, fokstroty. Repertuar rewiowo-podwórkowy. Warszawski sznyt, galant fason! Współzałożyciel zespołu KOSMICZNI WARSZAWA.

Wydarzenie będzie miało charakter koncertu połączonego z możliwością tańca dla uczestników.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content